Egemen Gazetesi Gerçeklerin Sesi
'Renkli reçete' operasyonunda
Mahkemeye sevk edilen doktor İ.H.S. ile D.Y. ve E.Ç. de adli kontrol şartıyla sa
Malatya'da gece yarısı korkuta
Malatya'da gece yarısı korkutan deprem meydana geldi.
Ameliyathane ücretlerine yüzde
Bazı özel hastaneler pandemi döneminde artan maliyetleri gerekçe göstererek, hek
Sağlık Bakanı Koca’dan kritik
Koronavirüsü salgınıyla mücadele sürerken normalleşme takviminde beş hafta gerid
Sivas'ta "Renkli reçete" opera
Sivas'ta, renkli reçeteyle alınabilen uyuşturucu içerikli ilaçları yasa dışı yol
KENDİNİ ASAN ÖĞRETMENİN AĞABEYİ NİYE ÜNİVERSİTEDE GÖREVE BAŞLATILMIYOR?

KENDİNİ ASAN ÖĞRETMENİN AĞABEYİ NİYE ÜNİVERSİTEDE GÖREVE BAŞLATILMIYOR?

  Bu haber 05 Temmuz 2019, Cuma 22:41:39 eklenmiştir.
KENDİNİ ASAN ÖĞRETMENİN AĞABEYİ NİYE ÜNİVERSİTEDE GÖREVE BAŞLATILMIYOR? Bilindiği üzere, geçen yıl öğrencilerine karnelerini dağıtıktan sonra Sivas Cumhuriyet Anadolu Lisesinde görevli müzik öğretmeni Adem Kaptan (44), kendini asarak yaşamına son vermişti.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim Fakültesi Müzik Eğitim Bölümü Dr. Öğretim Üyesi  Zekeriya Kaptan’ın kardeşi olan Cumhuriyet Anadolu Lisesinde görevli müzik öğretmeni Adem Kaptan (44), okul pansiyonunun mescidinde kendini su borusuna iple asarak yaşamına son verdi.

Olay geçen yıl Ferhatbostan Mahallesi'nde bulunan Cumhuriyet Anadolu Lisesinin pansiyonunda meydana gelmişti. O günlerde eşinden boşandığı öğrenilen 1 çocuk babası müzik öğretmeni Adem Kaptan’ın ailevi ve maddi sıkıntı nedenlerle bunalıma girdiği ve  yaşanına son verdiği konuşuluyordu.

http://beyazgazete.com/video/webtv/guncel-1/ogrencilerine-karneyi-verdi-sonra-kaldigi-pansiyonda-intihar-etti-551208.html

Kendini asarak yaşamına son veren müzik öğretmeni Adem Kaptan’ın ağabeyi olan Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim Fakültesi Müzik Eğitim Bölümü Dr. Öğretim Üyesi  Zekeriya Kaptan’ın Rektör Prof.Dr. Alim Yıldız yönetimi tarafından üniversiteden kovulmuştu.

Gazetemiz tarafından ilk olarak haberleştirilen ve sonrası Ulusal Basın temsilciliğimiz Uzm. Oğuz Demirkaya tarafından Sözcü Gazetesine yansıtılan ve mahkeme hükmü gereği Dr. Zekeriya Kaptan’ın göreve başlatılması Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Alim Yıldız yönetimi tarafından gerçekleştirilmiyor.

Gazetemiz Genel Yayın Koordinatörü ve Ulusal Basın Resmi Temsilcisi Uzm. Oğuz Demirkaya konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Ben Zekeriya hocayı 20 yıldan fazla bir süredir tanırım kendine ve etrafına veya bir başkasına bir zarar gelirse üzülürüm  tüm yerel siyasiler, milletvekilleri ve Sivas Valisi Salih Ayhan ile konuyla ilgili iletişime geçtim biz kamu görevi yapıyoruz uyarıyoruz. Biran önce mahkeme kararının uygulanması noktasında büyük fayda var. Kaptan’a veya birden fazla kişiye herhangi bir zarar gelirse bunun sorumlusu Rektör Prof.Dr. Alim Yıldız ve yönetimidir. Devleti yönetenler vatandaşının psikolojisini bozmaya veya başka yollara başvurmaya sevk etmemeli, insan yaşamına ve sağlığına değer vermeli vermiyorsa gereği yapılmalıdır”

Demirkaya son olarak; “Dr. Öğretim Üyesi Zekeriya Kaptan göreve iadesi noktasında mahkeme yürütmeyi durdurdu. Zekeriya'nın kardeşi Müzik öğretmeni Adem Kaptan kendini geçen yıl Sivas’ta asmıştı. Bunların sağı solu belli olmaz intihar eden gibi değil giderse yalnız gitmez Allah muhafaza lütfen memleket adına yardımcı olun” ifadelerine yer verdiği öğrenildi.ETİKETLER : ,
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us twitterTwitter
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
 
 
Diger anketlerimiz için tıklayın...
 
Tüm Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri Için Tiklayiniz.
 
Türkiye geneli yol durumu hakkinda güncel bilgiler
 
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİNDEKİ FETÖ ZULMÜ ÜLKE TV GÜNDEMİNDE…
“CUMHURİYET ÜNİVERSİTE REKTÖRÜNÜN DERHAL İSTİFA ETMESİ LAZIM”
ÜNİVERSİTE KREŞİNDE ŞOKE EDEN GÖRÜNTÜLER
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ GERİLEMEYE DEVAM EDİYOR!
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ ARAÇSIZ KALDI!..
AHAT TÜRKMENOĞLU SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF.DR. İLYAS DÖKMETAŞ'A VERDİ VERİŞTİRDİ...
[ Tümünü Göster ]
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
Copyright Gazi SOFT Haber Yazılimı V1.0.5
Her hakki saklıdır.
Bu Site haber scripti Sistemi kullanilarak Gazi Soft Tarafindan Hazirlanmistir.