Egemen Gazetesi Gerceklerin Sesi
Hafik İlçesindeki Un Değirm
Sivas'ın Hafik ilçesindeki su değirmeni yaklaşık 150 yıldır dönerek, ade
Merkez Bankası faiz oranını
Merkez Bankası, yüzde 19'luk politika faizini 100 baz puan indirerek, yüzde 1
Doğalgaz ve elektriğe büyü
Enerji üretim ve dağıtım sektöründen dört kaynağın Reuters'e verdiği b
LPG'ye zam
LPG oto gaza 15 kuruş zam geldi. Söz konusu fiyat artışı bu gece yarısınd
Davutoğlu Sivas’ta partisin
GELECEK Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, "Milleti birleştirecek bir g
IMF Baþkaný Lagarde: Mevcut gerginliðin olumlu bir þekilde giderilmesinden umutluyuz

IMF Baþkaný Lagarde: Mevcut gerginliðin olumlu bir þekilde giderilmesinden umutluyuz

  Bu haber 16 MAYIS 2019, Persembe 23:40:28 eklenmitir.
IMF Baþkaný Lagarde: Mevcut gerginliðin olumlu bir þekilde giderilmesinden umutluyuz IMF Baþkaný Christine Lagarde, ticaret savaþlarýnýn bütün ülkelere ekonomik olarak zarar verdiðini söyledi. Lagarde, "Hiç kimse ticari savaþta kazanmýyor, hepimiz bundan kaybediyoruz" dedi.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Uluslararasý Para Fonu (IMF) Baþkaný Christine Lagarde, Kazakistan’ýn baþkenti Nur Sultan’da düzenlenen Astana Ekonomik Forumu’na katýldý. Lagarde, forumun açýlýþ törenin ardýndan Kazakistan Cumhurbaþkaný Kasým Cömert Tokayev’le görüþtü.

Kazakistan Cumhurbaþkanlýðýndan yapýlan açýklamaya göre, taraflar görüþmede Kazakistan ile IMF arasýndaki iþ birliði ile dünya mali ve ekonomik sistemindeki kilit süreçleri ele aldý. Tokayev, 12’nci Astana Ekonomik Forumu’na katýlýmýndan dolayý Lagarde’a teþekkür ederek, “Sizin foruma katýlýmýnýzýn forumun çalýþmasý ve Kazakistan için yararlý olacaðýndan eminim” dedi.

Lagarde, daha sonra Astana Ekonomik Forumu çerçevesinde düzenlenen Kafkas bölgesi ve Orta Asya ülkeleri merkez bankalarý ve maliye bakanlarýnýn katýldýðý yuvarlak masa etkinliðine katýldý.

Etkinliðin ardýndan basýn toplantýsý düzenleyen Lagarde, Çin ve ABD arasýndaki ticaret savaþlarýnýn Orta Asya’ya etkisiyle ilgili soru üzerine, herhangi bir ticaret savaþýnýn katýlan ya da katýlmayan herkesi etkileyeceðini söyledi.

Lagarde, “Hiç kimse ticari savaþta kazanmýyor, hepimiz bundan kaybediyoruz. Mevcut gerginliðin olumlu bir þekilde giderilmesinden ve tüm taraflar için karþýlýklý çýkarýn saðlanmasýndan umutluyuz” dedi.

Baþta Brezilya olmak üzere Latin Amerika’da büyüme perspektiflerine iliþkin soruya Lagarde, Brezilya dahil, bölgede bütçe konularýnda öngörülebilir ve belirliliðin olacaðýndan umutlu olduðuna vurgu yaparak “Emeklilik reformunda iyi ilerlemeye ulaþýlabileceðini düþünüyoruz. Bu ülkenin bütçe durumunun pekiþtirilmesi için bir etken olarak hizmet edeceðini düþünüyoruz.” yorumunu yaptý.

 

HalktvETKETLER : ,
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us twitterTwitter
YORUM YAPIN SZ SZDE!


Adnz (Yorumda grnecek) :
Balk :
Yorumunuz :
 
 
Diger anketlerimiz için tıklayın...
 
Tm Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri Iin Tiklayiniz.
 
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
Copyright Gazi SOFT Haber Yazılimı V1.0.5
Her hakki saklıdır.
Bu Site haber scripti Sistemi kullanilarak Gazi Soft Tarafindan Hazirlanmistir.