Egemen Gazetesi Gerçeklerin Sesi
Kandilli Rasathanesi'nden flaş
Kandilli Rasathanesi Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener Elazığ'daki 6,8 büyüklüğündek
Elazığ depreminde ölü sayısı a
Elazığ'da 6.8 büyüklüğünde meydana gelen depremle ilgili açıklama yapan AFAD, "E
Kızılay Başkanı Kınık'tan tepk
Elazığ'da meydana gelen depremin ardından paylaşımda bulunan Kızılay Genel Başka
Elazığ'da 6,8 büyüklüğünde dep
Elazığ Sivrice'de 6,8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem çevre illerde de
Elazığ depremi sonrası deprem
Elazığ'da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremden sonra uzmanlardan art arda
SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ REKTÖR YARDIMCISI HİLMİ ATASEVEN NEREYE KOŞUYOR?

SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ REKTÖR YARDIMCISI HİLMİ ATASEVEN NEREYE KOŞUYOR?

  Bu haber 30 Nisan 2019, SALI 03:34:43 eklenmiştir.
SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ REKTÖR YARDIMCISI HİLMİ ATASEVEN NEREYE KOŞUYOR? 2014 yılında Sivas Numune hastanesine yönetici olan Hilmi Ataseven aynı yılın son ayında Malatya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğinde atandı.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

2014 yılında Sivas Numune hastanesine yönetici olan Hilmi Ataseven aynı yılın son ayında Malatya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğinde atandı.

Bu görevde yaklaşık 1 yıl bulunan Ataseven 2016 yılı içerisinde Yozgat Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekan vekilliğine atandı.

Bu görevde de sadece 1 yıl çalıştıktan sonra 2017 yılı içerisinde Sivas Cumhuriyet Üniversitesine açılan ilan ile Profesör olarak alındı ve ardından Rektör Prof.Dr. Alim Yıldız tarafından tıptan sorumlu Rektör yardımcısı olarak atandı.

Hilmi Ataseven daha Doçent iken ve Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesinde Dekan Yardımcısı olarak görevliyken 12/09/2011 tarihinde yapılan Yardımcı Doçentlik Dil Sınavında Terör Örgütü FETÖ/PDY üyeliği veya iltisakı kanıtlanan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Özlem Bozoklu Akkar ve Kulak Burun Boğaz Uzmanı Doç.Dr. Salim Yüce'ye (FETÖ/PDY kapsamında kamu görevine son verildi) sınavı düzenleyen kurul arasında bulunan Prof.Dr. Hilmi Ataseven tarafından sorular ve cevapları önceden verilmek sureti ile üniversiteye girişi sağlandığı mahkemenin tespiti ile görülmüştür. Kurul üyelerinin FETÖ/PDY’lı teröristlere yardım ve yataklık yaptıkları iddia edilmektedir.

Üniversiteye yapılan itirazı yanıtlayan ve Üniversitenin Hukuk Müşaviri olan Pınar İnan'ın Üniversite yönetim kurulu tarafından yapılan FETÖ/PDY sorgusu sonrası kurum ile ilişkisi kesilmiştir.

Avukat Pınar İnan'nın eşi Devlet Demir Yollarında 1. Hukuk Müşavir Onur İnan'dır ve FETÖ/PDY ile ilişkisi tespit edilerek Kanun Hükmünde Kararname ile kurumu ile ilişkisi kesilmiştir.

Davalılarca istenen ikinci bilirkişi incelemesini yapan ve ilk bilirkişi incelemesini görmezden gelip davalıları koruma amacıyla rapor tanzim eden İstanbul Üniversitesi'nde görev yapan heyet üyeleri (Tıbbi Biyokimya Anabilim Dalı'ndan Prof.Dr. Evin Ademoğlu; Radyasyon Onkolojisi Anabilim Dalı'ndan Prof. Dr. Ahmet Nazif Karadeniz; İnfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı'ndan Prof. Dr. Ömer Haluk Eraksoy) terör örgütü mensuplarının ceza almasını engellemeye çalıştığı iddia edilerek örgüt ile ilişkileri araştırılmalıdır.

Sivas 6. Asliye Ceza Mahkemesi sanıkları beraat ettirmiş, ancak kararı veren Hakim FETÖ/PDY soruşturması çerçevesinde sorgulanmıştır.

2011 yılında Üniversitede öğretim üyesi alımlarını koordine eden ve hileli sınavla ilgili talimatları veren ve o dönem Rektör Yardımcısı olarak görev yapan Prof. Dr. Ömer Cevit'in FETÖ/PDY kapsamında tutuklanmış, kamu görevi sonlandırılmış ve 7 yıl 6 ay hapis ile cezalandırılmıştır.

Tüm bu yaşanlar ortadayken, şuanda Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektör Yardımcısı olarak görev yapan Prof.Dr. Hilmi Ataseven’i varsa yeni hedefi, hedefinin ne olduğu, hedefine ulaşıp ulaşamayacağı nasıl bir gelecek onu beklediği kamuoyu tarafından merak ediliyor…    ETİKETLER : ,
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us twitterTwitter
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!
Müneccim 58
Hilmi Ataseven Sağlık Bakanlığına....
Prof Dr. Hilmi Ataseven Rektörlüğü almak İçin uğraşmıyor. Yakın zamanda Sağlık Bakanlığı Bünyesinde Herhangi Bir birimde Genel Müdürlük görevi verilecektir. Yakın zamanda olacak. Cü Rektörlük dağılacak gibi gözüküyor...
Ata
Berk
Hilmi ya da Hakan aday diyorlar. Bir yerde Hilmiye var mı öyle birşey diye sormuşlar sessiz kalmış. CÜ nun her rektörünun kaderı gibi bunu koltuğundan edecek de belli oldu.
Teres
Hi
Onu yeni görevi hazır. Sivasın bugünkü durumundan köyden indim şehire misali köylülerin doldurduğu sivasın cumhuriyet ünv. rektörü olacak o kadar. Ves Selam


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
 
 
Diger anketlerimiz için tıklayın...
 
Tüm Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri Için Tiklayiniz.
 
Türkiye geneli yol durumu hakkinda güncel bilgiler
 
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİNDEKİ FETÖ ZULMÜ ÜLKE TV GÜNDEMİNDE…
“CUMHURİYET ÜNİVERSİTE REKTÖRÜNÜN DERHAL İSTİFA ETMESİ LAZIM”
ÜNİVERSİTE KREŞİNDE ŞOKE EDEN GÖRÜNTÜLER
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ GERİLEMEYE DEVAM EDİYOR!
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ ARAÇSIZ KALDI!..
AHAT TÜRKMENOĞLU SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF.DR. İLYAS DÖKMETAŞ'A VERDİ VERİŞTİRDİ...
[ Tümünü Göster ]
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
© Copyright Gazi SOFT Haber Yazılimı V1.0.5
Her hakki saklıdır.
Bu Site haber scripti Sistemi kullanilarak Gazi Soft Tarafindan Hazirlanmistir.