Egemen Gazetesi Gerçeklerin Sesi
İl il koronavirüs'ten vefat ed
Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs, can almaya devam ediyor. Sağlık Bakanı F
Fitch, küresel büyüme tahminin
Fitch Ratings, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının ekonomik etkilerinin d
Prof. Dr. Ceyhan'dan kritik uy
Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, yaz tatiline gideceklere uyarılarda bulundu. Ceylan, "H
'Bu yıl sıcaklık rekoru kırıla
WMO sözcüsü Clare Nullis, bugün Cenevre'de düzenlediği sanal basın toplantısında
Otobüs seferlerinin başlayacağ
Koronavirüs önlemleri kapsamında ara verilen otobüs seferleri, normalleşme adıml
SCܒDE ADAM KAYIRMACILIĞI AYYUKA ÇIKMAYA DEVAM EDİYOR!

SCܒDE ADAM KAYIRMACILIĞI AYYUKA ÇIKMAYA DEVAM EDİYOR!

  Bu haber 11 Mart 2019, Pazartesi 02:06:32 eklenmiştir.
SCܒDE ADAM KAYIRMACILIĞI AYYUKA ÇIKMAYA DEVAM EDİYOR! Sivas Cumhuriyet Üniversitesi (SCÜ) Rektörü Prof.Dr. Alim Yıldız döneminde torpil ve kişiye özel atamalar ayyuka çıkmaya devam ediyor.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto


Sivas Cumhuriyet Üniversitesinde yerel ve ulusal basına yansıyan ve yansımaya devam eden birçok olumsuz haber, torpil ve eş dost atamaları konuşulmaya yazılmaya devam ederken geçen hafta bir yeni iddia gündeme bomba gibi düştü.

27 Şubat 2019 tarihinde Resmi gazetede yayımlanan ilana göre Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Akademik personel alımında Profesör kadrosuna 20, Doçent kadrosuna 8, Dr. Öğretim Üyesi kadrosuyla 30 olmak üzere toplam 58 akademik yerleştirme yapılacak.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi kaynaklarından edinilen bilgilere göre,  27.02.2019 tarihinde yayımlanan ilanda başta Rektör Alim Yıldız’ın yeğeni, akrabası olduğu bilinen ve Sosyal Bilimler Enstitüsü sekreterliğine atadığı Zafer Yıldız’ın şimdi ise açılan Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme alanında Eğitim Fakültesine Dr. Öğretim Üyesi kadrosuna atanacağı ve yükselmesinin sağlanacağı öğrenildi.

Diğer taraftan Yapı İşleri Daire Başkanı Vural Ercins’ın oğlu, Suşehri Timur Karabal Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof.Dr. Gülay Ercins’ın yeğeni olan Serdar Ercins için Sivas Meslek Yüksekokuluna açılan Maden Teknolojisi alanındaki kadroya alınacağı ve yükselmesinin gerçekleştirileceği bildiriliyor.

Haziran 2018 tarihinde yayımlanan ve Türkiye çapında büyük sansasyon yaratan ulusal haberlere de konu olan “SİVAS’TA İLAHİYATÇI İÇİN GAZETECİLİĞE ÖĞRETİM ÜYESİ İLANI VERİLDİ…” başlıklı haber sonrası Sivas Cumhuriyet Üniversitesine alınamayan Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Felsefe ve Din Bilimleri Bölümünde Dr. Öğretim Üyesi olarak çalışan Hasan Coşkun için ilan edilen 58 öğretim üyesi ilanı içerisinde yer alan “Edebiyat Fakültesi Türk İslam Düşünce Tarihi” için açılan bu kadronun bu kişiye ait olduğu öne sürülüyor.

Üniversite tarihinde bir ilkin yaşanması da gözden kaçmıyor!

Sivas Cumhuriyet Üniversitesine ilan edilen 58 öğretim üyesi kadrosu içerisinde en dikkat çeken “Sosyal Bilimler Enstitüsünde Sağlık Kurumları Yöneticiliği” alanında istihdam edilmek üzere alınacak olan Dr. Öğretim üyesi ilanıdır.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi kurulduğu tarihten bu güne kadar hiçbir  Enstitüye Öğretim Üyesi ilanı verilmediği bilinirken, Sosyal Bilimler Enstitüsüne Sağlık alanında doktora yapmış birinin alınacak olması bu alınacak kişinin kim olduğu nasıl çalıştırılacağı merak konusu olurken tüm bu nedenlerden ötürü üniversite yönetimine tepkiler dinmek bilmiyor.

Birçok öğretim üyesi aylardır, yıllardır özlük haklarının verilmediği yükselmelerinin gerçekleştirilmediği bilinirken, Sivas Cumhuriyet Üniversitesinde adam kayırmanın seçim öncesi bile ayyuka çıktığı konuşulmaya devam ediyor.

Mağdur olan ve kadrolarının verilmeyen birçok öğretim elemanı Sivas Cumhuriyet Üniversitesinde yapılan bu adam kayırmacılığına ve haksız uygulamalara hiç kimsenin hesap soramayacağını bilmenin rahatlığıyla göz göre göre yapıldığı ifade edilirken bu uygulamalar kamu vicdanını dur durak bilmeden yaralamaya devam ettiği ve tüm yaşananların hesabının sandıkta görüleceği konuşuluyor.

Resmi Gazetede bulunanan o ilan için tıklayınETİKETLER : ,
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us twitterTwitter
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!
Abdulkerim
Löpçü Zafer
Rektörün babasının vefaatında ,cenazeye katılanların yemesi için etliekmek döktürme görevi verilen ve rektörün verdiği paraların bir kısmını cebine indiren löpçü Zafer üniversiteye hocamı oluyor? Ne günlere kaldık yahu.
Hasan Ali
Gazlı Zafer
Bilgi İşlem Daire Başkanlığında Optik Kablo döşemesinde çalışırken gaz kaçıran, sesini matkabın sesi ile yok eden, ancak kokusunu düşünemeyen Zafer efendinin öğrencilere nasıl ders anlatacağını düşünmek bile istemiyorum.
.
.
Rektörün eşinden dolayı İlahiyat Fakültesinde Aydın’lı Akademik Personel varmı?Bir araştırmakta fayda telaki ediyorum.
Çelik Bilek
Adaletsizler !
Alim Yıldız ve genellikle köhne zihniyetli Dr.Öğretim Üyelerinden oluşan ekibi,doğuda bir üniversitenin ilçedeki Meslek Yüksekokulunda iki yıl eğitim-öğretim görme kapasitesine sahip birinden önce bir sendikanın şube başkanı, sonra Enstitü Sekreteri ve şimdide Dr.Öğretim Üyesi çıkarma başarısını göstermiştir.Akademik kadrolarda olduğu gibi idari kadrolardada liyakat yerlerde sürünmektedir.


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
 
 
Diger anketlerimiz için tıklayın...
 
Tüm Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri Için Tiklayiniz.
 
Türkiye geneli yol durumu hakkinda güncel bilgiler
 
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİNDEKİ FETÖ ZULMÜ ÜLKE TV GÜNDEMİNDE…
“CUMHURİYET ÜNİVERSİTE REKTÖRÜNÜN DERHAL İSTİFA ETMESİ LAZIM”
ÜNİVERSİTE KREŞİNDE ŞOKE EDEN GÖRÜNTÜLER
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ GERİLEMEYE DEVAM EDİYOR!
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ ARAÇSIZ KALDI!..
AHAT TÜRKMENOĞLU SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF.DR. İLYAS DÖKMETAŞ'A VERDİ VERİŞTİRDİ...
[ Tümünü Göster ]
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
Copyright Gazi SOFT Haber Yazılimı V1.0.5
Her hakki saklıdır.
Bu Site haber scripti Sistemi kullanilarak Gazi Soft Tarafindan Hazirlanmistir.