Egemen Gazetesi Gerceklerin Sesi
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx
Irak'in kuzeyinden ACI haber
Irak'in kuzeyinden ACI haber
BAKANLIKTAN 81 ile 'randevu' g
BAKANLIKTAN 81 ile 'randevu' genelgesi
MSB duyurdu: Suriye'den ACI ha
MSB duyurdu: Suriye'den ACI haber!
Sivas TES'den Meslek Kanunu ta
Sivas Turk Egitim-Sen'den Meslek Kanunu talebi
Benzin ve motorine yine zam
Benzin ve motorine yine zam...
Ýsmet Yýlmaz Sivas'ýn 2. devlet üniversitesinin yerini açýkladý...

Ýsmet Yýlmaz Sivas'ýn 2. devlet üniversitesinin yerini açýkladý...

  Bu haber 04 Ocak 2019, Cuma 17:11:48 eklenmitir.
Ýsmet Yýlmaz Sivas'ýn 2. devlet üniversitesinin yerini açýkladý... AK Parti Sivas Milletvekili Ýsmet Yýlmaz, kurulma çalýþmalarý süren Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesinin Kurt Deresi mevkisinde inþa edileceðini duyurdu.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesinin kurulma çalýþmalarý sürüyor. Geçtiðimiz günlerde Prof. Dr. Mehmet Kul'un kurucu rektör olarak atandýðý Sivas'ýn ikinci üniversitesi için bugün Ýl Özel Ýdaresi salonunda toplantý düzenlendi.

Toplantýda konuþan AK Parti Sivas Milletvekili Ýsmet Yýlmaz, yeni üniversitenin Kurt Deresi mevkisinde geliþim alanýyla birlikte 750 dönümlük bir alanda inþa edileceðini belirtti.

Yýlmaz, üniversite için yaklaþýk 450 dönümlük alan üzerlerinde çalýþtýklarýný ifade ederek, "Arkadaþlarýmýz tespit ettiler. Yine geliþim alaný da var, yaklaþýk 300 dönüme de yakýn bir geliþim alaný var. Valimizin liderliðinde bir çalýþmayý yapýyoruz. Bildiðiniz gibi yeni üniversitemizin de yeni rektörü atandý.

Rektörümüzle, valimizle, genel sekreterimizle, projeyi yürüten arkadaþlarýmýzla birlikte ve Sivas Cumhuriyet Üniversitemizde tecrübelerinden ve yol gösteriþinden de faydalanarak bir üniversite yerleþim yeri çalýþmasýna baþlanýldý. Kütüphanesiyle, spor salonlarýyla, kültür merkeziyle, içindeki spor alanlarýyla ve camisiyle birlikte Sivas'ýn bir deðeri olacak.

Sivas'ý da bulunduðu itibariyle kuþ bakýþý görebilen bir mevki. Sivas üniversiteyi görecek, üniversite Sivas'ý görecek. Yapacaðýmýz ilk iþ imar planýnýn onaylanmasý. Çevre ve Þehircilik Bakanlýðý Daire Baþkaný ve arkadaþlarý burada. Belediyemizin yetkilileri burada, belediyemizin de yetkililerinin alt yapý ile ilgili verecekleri bilgiler ile birlikte imar planýnýn onaylanmasýndan sonra uygulamaya geçeceðiz" dedi. ETKETLER : ,
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us twitterTwitter
YORUM YAPIN SZ SZDE!


Adnz (Yorumda grnecek) :
Balk :
Yorumunuz :
 
 
Diger anketlerimiz için tıklayın...
 
Tm Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri Iin Tiklayiniz.
 
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
sanalbasin.com üyesidir
Copyright Gazi SOFT Haber Yazılimı V1.0.5
Her hakki saklıdır.
Bu Site haber scripti Sistemi kullanilarak Gazi Soft Tarafindan Hazirlanmistir.