Egemen Gazetesi Gerçeklerin Sesi
Betboo
Suudi Arabistan’ın Türk mallar
Suudi Arabistan, 2 yıldır, çeşitli bahanelerle, Türk mallarını limanlarda beklet
ESNAFA RAMPA KOLAYLIĞI
SİVAS BELEDİYESİ, ESNAFIN SESİNİ DUYDU, ATA SANAYİ’YE ARAÇ İNDİRME-BİNDİRME RAMP
Türkiye'nin güncel koronavirüs
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'deki corona virüsü salgınıyla ilgili günce
AK Parti Sivas Merkez İlçe Baş
AK Parti Sivas Merkez İlçe Başkanlığı 7. Olağan Kongresi'nde Muhammed Burak Kuru
Azerbaycan 'savaş hali' ilan e
Azerbaycan meclisi, seferberlik ilan ettiğini duyurdu.
AK PARTİ SİVAS’TA VE SİVASLILARDAN NİYE HEDEFLENEN, BEKLENEN OYU ALAMADI?

AK PARTİ SİVAS’TA VE SİVASLILARDAN NİYE HEDEFLENEN, BEKLENEN OYU ALAMADI?

  Bu haber 26 Ekim 2018, Cuma 02:55:05 eklenmiştir.
AK PARTİ SİVAS’TA VE SİVASLILARDAN NİYE HEDEFLENEN, BEKLENEN OYU ALAMADI? 24 Haziran seçimleri öncesi birçok yerel ve ulusal habere konu olan Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Alim Yıldız ve yönetimin personel arasındaki keyfi ve kayırmacı uygulamaların, eş dost akraba alımları Ak Partiye seçimlerde oy kayıp ettireceğinin görüldüğü haberlere konu edilmişti.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

24 Haziran seçimleri öncesi birçok yerel ve ulusal habere konu olan Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Alim Yıldız ve yönetimin personel arasındaki keyfi ve kayırmacı uygulamaların, eş dost akraba alımları Ak Partiye seçimlerde oy kayıp ettireceğinin görüldüğü haberlere konu edilmişti.

Ak Parti Sivas’ta ve Sivaslılardan niye hedeflenen, beklenen oyu alamadı? Bunun müsebbibi kim veya nedir?

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörlüğünün himayesinde çalışan personelinin, öğrencisinin mahkeme kararını aylarca uygulamadığı, Anayasaya göre hakkı olan, “kimse eğitim ve öğrenim hakkında yoksun bırakılamaz” maddesini yok sayarak mağdur ettiği Eğitim Öğrenim hakkını engellemeye çalışarak hukuksuz bir eyleme, kısıtlamaya giriştiği, uygulamadığı bilinmektedir.

Personel ve öğrenci arasında Rektör Alim Yıldız idaresindeki Cumhuriyet Üniversitesi yönetiminin bu ve benzer keyfi ve hukuksuz işlemlerin, uygulamaların üniversite yönetimi tarafından alışkanlık haline getirildiği, küçümsenmeyecek bir şekil aldığı, çalışma barışını ve iç huzuru bozduğu, personel ve öğrenci arasında ayrım gözetildiği yüksek sesle o günlerde dile getirilmiştir, getirilmeye de devam edilmektedir.

Akademik ve idari personel arasında bu v.b. hukuksuz, keyfi ve kayırmacı uygulamaların had safhaya ulaştığı, ayyuka çıktığı, kendi gibi düşünmeyen, kendilerine Rektörlük seçim sürecinde destek olmayanları, kendilerine muhalifleri, sistematik olarak veya peşinen düşmanlık geliştirdikleri, şahsi kin ve garez duyulan personeli ve öğrencisini her türlü mağdur edildiği, mobbingler uygulandığı, sürüldüğü, emekliğe zorlandıkları, görev yerlerinin değiştirildiği, görevden alındığı, kızağa çekildiği, açığa alındığı, okuldan atıldığı iddia edilmiş ve bazı yaşanmışlıklarla bunların belgeli olduğu bilinmektedir.

Üniversite personeli ve özellikle öğretim üyeleri arasında dünde, bugünde sanki tüm yaşananlardan korkmuşçasına, umursamaz bir görüntüye bürünmüş, sineye çekmiş, pusmuş, kabullenmiş gibi derin bir sessizlik hüküm sürdüğü iddia edilirken Sivas’tan ayrılmak için çaba sarf ettikleri görülüyor.

Cumhuriyet Üniversitesi Yönetiminin gün geçmeden yerel ve ulusal basının gündemine düşmesi ve her türlü olumsuzluklarla anılması, gündemi bomba manşet haberleri ile meşgul etmesi, Sivas Belediye Başkanı Mimar Sami Aydın’ın ve ekibinin gözle görülür, somut verilere dayanan büyük projeleri ve üstün başarısını, Sivas halkının, belediye çalışanının sevgisini kazanmasını ve siyasi iktidarın çabalarını gölgelediği öne sürülüyor. Bu nedenlerden dolayı ülke genelinde yaşayan milyonlarca Sivaslıyı, şehir halkını rahatsız ettiği ve büyük tepkilere neden olduğu konuşulmaya devam ediyor.

Türlü olumsuzluklarla gündeme gelen, yaklaşık 5 bin personel ve 60 bin öğrenci nüfusuna sahip Sivas Cumhuriyet Üniversitesinin Rektörü Alim Yıldız yönetiminin bu zamana kadar niçin görevden alınmadığı ve ne zaman alınacağı sorgulanırken,  erken seçim olmaz ise 2019’u yapılacak olan yerel seçimler de de Ak Partinin hedeflediği oy oranına ulaşamayacağı, kendini atayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ve Ak Partiyi yıpratılmaya devam edeceği konuşulanlar arasında.ETİKETLER : ,
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us twitterTwitter
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!
...
Görevden almak yetmez...
Fetö'den yargılanmalı.


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
 
 
Diger anketlerimiz için tıklayın...
 
Tüm Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri Için Tiklayiniz.
 
Türkiye geneli yol durumu hakkinda güncel bilgiler
 
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİNDEKİ FETÖ ZULMÜ ÜLKE TV GÜNDEMİNDE…
“CUMHURİYET ÜNİVERSİTE REKTÖRÜNÜN DERHAL İSTİFA ETMESİ LAZIM”
ÜNİVERSİTE KREŞİNDE ŞOKE EDEN GÖRÜNTÜLER
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ GERİLEMEYE DEVAM EDİYOR!
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ ARAÇSIZ KALDI!..
AHAT TÜRKMENOĞLU SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF.DR. İLYAS DÖKMETAŞ'A VERDİ VERİŞTİRDİ...
[ Tümünü Göster ]
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
Copyright Gazi SOFT Haber Yazılimı V1.0.5
Her hakki saklıdır.
Bu Site haber scripti Sistemi kullanilarak Gazi Soft Tarafindan Hazirlanmistir.