Egemen Gazetesi Gerceklerin Sesi
Sivassporun 10. beraberligi...
Sivassporun 10. beraberligi...
Iran gazi kesti, elektrik fiya
iran gazi kesti, elektrik fiyati uctu
Aslanin 2021-2022 Egitim-Ogret
Aslanin 2021-2022 Egitim-Ogretim Yili Yariyil Mesaji
Sivas Baskanlar Kurulundan inc
Sivas Baskanlar Kurulundan inceleme
Benzine de tarihi zam
Benzine de tarihi zam
CHP’li Ömer Fethi Gürer: Bari kayýp kaçak bedelini kaldýrýn

CHP’li Ömer Fethi Gürer: Bari kayýp kaçak bedelini kaldýrýn

  Bu haber 02 Ekim 2018, SALI 20:19:47 eklenmitir.
CHP’li Ömer Fethi Gürer: Bari kayýp kaçak bedelini kaldýrýn CHP Niðde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Aðustos ayýndan bu yana üçüncü kez zamlanan elektrik fiyatlarýný ve kayýp-kaçak bedelinin vatandaþýn sýrtýna yüklenmesini TBMM gündemine getirdi.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP Niðde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakaný Fatih Dönmez’e yönelttiði yazýlý soru önergesinde, “Bu zamdan sonra bari kayýp-kaçak bedeline son verin. Yurttaþlar arasýnda büyük tepkiye neden olan kayýp-kaçak bedellerinin vatandaþa yüklenmesi uygulamasýndan vazgeçilsin” dedi.

KAÇAK ARTAR

Gürer, Aðustos ayýndan bu yana, konutlar için yüzde 8’er ve yüzde 9 olmak üzere elektrik fiyatlarýna 3 kez zam yapýldýðýný hatýrlattý. Yüksek Planlama Kurulu’nun aldýðý karar gereði, EPDK’nýn elektrik tarifelerini 3 ayda bir düzenlemesi gerektiðini ancak son 2 ayda elektrik fiyatlarýna 3 kez zam yapýldýðýný belirten Gürer, bu durumun kaçak elektrik kullanýmýný artýrabileceðine dikkat çekti.

Yasal düzenleme ile kayýp ve kaçak bedellerinin elektrik faturalarýný düzenli bir þekilde ödeyen vatandaþlarýn sýrtýna yüklendiðini anýmsatan Gürer, “Vatandaþa, kullanmadýðý elektrik bedelini ödettirme uygulamasýndan vazgeçilmesi gerekli” dedi.

YARGI DA KISITLI

Sayaç okuma bedeli, iletim sistemi kullaným bedeli, daðýtým bedeli ve perakende satýþ hizmet bedelinin yaný sýra kayýp-kaçak bedelinin de faturalara yansýtýldýðýný kaydeden Gürer, yasal düzenlemeyle kayýp-kaçak bedeliyle ilgili olarak vatandaþýn yargýya baþvurma hakkýna da kýsýtlama getirildiðini hatýrlattý.

Zamlar sonucu, elektrikte kaçak kullanýmýn artma olasýlýðýna dikkat çeken Gürer, Bakan Dönmez’e “Vatandaþýn sýrtýna yüklenen kayýp-kaçak bedelinin kaldýrýlmasýyla ilgili bir düzenleme düþünülmekte midir?” diye sordu.ETKETLER : ,
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us twitterTwitter
YORUM YAPIN SZ SZDE!


Adnz (Yorumda grnecek) :
Balk :
Yorumunuz :
 
 
Diger anketlerimiz için tıklayın...
 
Tm Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri Iin Tiklayiniz.
 
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
sanalbasin.com üyesidir
Copyright Gazi SOFT Haber Yazılimı V1.0.5
Her hakki saklıdır.
Bu Site haber scripti Sistemi kullanilarak Gazi Soft Tarafindan Hazirlanmistir.