Egemen Gazetesi Gerçeklerin Sesi
Bütçe görüşmelerinde İyi Parti
Meclis'te devam eden bütçe görüşmeleri sırasında İyi Parti Milletvekili Yasin Öz
SİVAS'a zırt pırt BİRİLERİ tar
Neden gözaltına alındığı da sorulan Uğurluel, "Kudüs kitabını yazdığım için" diy
Resmi Gazete'de yayımlandı! İş
Yerli üreticileri ithalat baskısına karşı korumak amacıyla aralarında kağıt, kar
CHP’li belediyelerde asgari üc
Kılıçdaroğlu, Meclis'teki bütçe görüşmelerinde konuştu. Bütçenin siyasi açıdan d
Sivas'ta FETÖ'den gözaltına al
Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik operasy
Akademisyenler hakkında FET֒cü oldukları iddiasıyla ihbarda bulunmuş

Akademisyenler hakkında FET֒cü oldukları iddiasıyla ihbarda bulunmuş

  Bu haber 06 Nisan 2018, Cuma 10:53:26 eklenmiştir.
Akademisyenler hakkında FET֒cü oldukları iddiasıyla ihbarda bulunmuş Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde araştırma görevlisi olarak çalışan Volkan Bayar, aynı bölümden dört akademisyeni ateş ederek öldürdü. Bayar’ın katlettiği Yasir Armağan ve Mikail Yalçın’ın da aralarında olduğu çok sayıda akademisyen hakkında FET֒cü oldukları iddiasıyla yazılı ihbarda bulunduğu, dava açılmasını sağladığı ve açılan davalarda tanık olarak dinlendiği ortaya çıktı.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kimlik kaydına göre 1981’de Şanlıurfa Viranşehir’de doğan Bayar, 2007 yılında ABD’ye giderek yüksek lisans eğitimi aldı. ABD’den dönünce Tokat’taki Gaziosmanpaşa Üniversitesi’ne araştırma görevlisi olarak işe başlayan Bayar, doktora eğitimi için 2012’de Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’ne nakledildi. Tokat’ta hakkında beş soruşturma açılan Bayar, Eskişehir’de de bir soruşturma geçirdi. 

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında Bayar, bölümündeki akademisyenler hakkında FETÖ’cü oldukları iddiasıyla ihbarda bulundu. Bayar’ın da aralarında olduğu itirafçıların iddialarını dikkate alan savcılık, 26’sı tutuklu 35 sanık hakkında FETÖ üyeliği iddiasıyla Eskişehir 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. Bu davanın ilk duruşması, 23 Mayıs 2017’de görüldü. Bayar, ilk duruşmada tanık olarak dinlendi.

Mahkeme Başkanı Faruk Şener, Bayar’a altı sanık hakkında ifade verdiğini hatırlattı. Bayar, “Yapılanmanın kökü çok daha derinlere dayanıyor. Bunlar üç beş kişi değiller, çok büyük mafyalar. Onlardan da tek tek hesabını soracağım” dedi. Başkan Şener ile Bayar arasında geçen diyalog tutanaklara şöyle yansıdı:

Şener: Burada hesap sorma konumunda değilsin
Bayar: Yasal çerçevede
Şener: Hesap soracaksan müdahil olursun, şikayetçi olursun gelirsin hesabını sorarsın
Bayar: Şikayetçiyim zaten
Şener: Tamam ama bak sen şu an tanıksın, bu üslubunu beğenmedim. Önce nerede durduğunu bileceksin.”


TEZ DANIŞMANINI DA SUÇLAMIŞ

Bayar, tez danışmanı olan Prof. Dr. Ahmet Aypay’ın FETÖ’cü olduğunu savunarak, “Türkiye ve yurt dışında ne kadar FETÖ’cü tanıdığım varsa irtibatta” dedi. Bayar, “Eskişehir’e fişli geldim. Bir FETÖ’cü bana soruşturma açıyor. Başka kuruma geçiyorum, orada da aynı soruşturmalara, baskılara maruz kalıyorum” dedi.

Bayar, öldürdüğü Mikail Yalçın’ın Facebook’ta FETÖ’cü akademisyenleri övdüğünü savunarak, “Yalçın, Facebook’ta bu şahısları övmektedir. ‘Bunlar çok iyi, dünya tatlısı insanlardır. Asla devlete başkaldırıda bulunmazlar. Zaten bunlar sivil insanlardır gibi şeyler söylemiştir” diye konuştu.

O tarihte tutuklu yargılanan Aybay, Bayar’ın sorunlu biri olduğunu, kendilerine iftira attığını savundu. Aybay adına tanık olarak dinlenen Mikail Yalçın ise Aypay’ı 2011’de Osmangazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde göreve başladığı andan itibaren tanıdığını belirterek, “2012’den beri tez danışmanımdır. Asla şüpheleneceğim böyle bir gözlemim, duyumum, haberim olmadı” dedi. Aybay bu davada beraat etti.

Bayar’ın iddiaları sonrası ikinci grup akademisyen hakkında Eskişehir 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. Bu davanın sanıkları arasında Bayar’ın öldürdüğü Yasir Armağan da vardı. Davanın 28 Şubat’ta görülen beşinci duruşmasında Bayar tanık olarak dinlendi. 

ABD’den döndükten sonra 2011’de Tokat’ta görev başladığını ve bir yıl sonra Osmangazi Üniversitesi’ne geçtiğini kaydeden Bayar, “Tokat’ta FETÖ’cü ekip eşim ve benim hakkımda asılsız iddialarla soruşturmalar açıyordu. Eskişehir’e geldiğimizde aynı ekip uzantılarının burada da olduklarını ve hakkımızda burada da ötekileştirme, mobbing, soruşturma yöntemleriyle sindirmeye çalıştıklarını yaşadım.” dedi.

Armağan ise Bayar’ın iddialarını reddederek, “Normal hayatta yapılan pek çok kişisel ilişkiyi burada farklı bir şekilde yansıtmaktadır” dedi.

Duruşmada Ahmet Aypay’ın eşi Ayşe Aypay da dinlendi. Aypay, “Kocam Bayar’ın beyanları üzerine yargılanıp beraat etmiştir. Aynı Volkan Bayar, Ü.K. hakkında ifadeler vermiştir, bu ifadeleri de gerçeği yansıtmamaktadır” dedi.

HaberlerETİKETLER : ,
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us twitterTwitter
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!
recep bayındır
fetöcü akademisyen
turgut ozal üniversitesi hocası deniz altınbaş fetöcüdür hala soruşturma yapılmamıştır


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
 
 
Sivas'ta Belediye seçimini hangi partinin adayı kazanır?
İYİ PARTİ
SAADET
BBP
MHP
CHP
AKP
Diger anketlerimiz için tıklayın...
 
Tüm Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri Için Tiklayiniz.
 
Türkiye geneli yol durumu hakkinda güncel bilgiler
 
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİNDEKİ FETÖ ZULMÜ ÜLKE TV GÜNDEMİNDE…
“CUMHURİYET ÜNİVERSİTE REKTÖRÜNÜN DERHAL İSTİFA ETMESİ LAZIM”
ÜNİVERSİTE KREŞİNDE ŞOKE EDEN GÖRÜNTÜLER
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ GERİLEMEYE DEVAM EDİYOR!
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ ARAÇSIZ KALDI!..
AHAT TÜRKMENOĞLU SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF.DR. İLYAS DÖKMETAŞ'A VERDİ VERİŞTİRDİ...
[ Tümünü Göster ]
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
© Copyright Gazi SOFT Haber Yazılimı V1.0.5
Her hakki saklıdır.
Bu Site haber scripti Sistemi kullanilarak Gazi Soft Tarafindan Hazirlanmistir.