Egemen Gazetesi Gerçeklerin Sesi
Tamer Tuna: Mücadelemiz Üst Se
Demir Grup Sivasspor Teknik Direktörü Tamer Tuna, evimizde Fenerbahçe ile golsüz
Demir Grup Sivasspor 0-0 Fener
Spor Toto Süper Lig'de Fenerbahçe ile karşılaşan Demir Grup Sivasspor'umuz rakib
MHP’li vekil Andımız’ı eleştir
Andımızın okullarda yeniden okutulmasına yönelik Danıştay kararına AKP’den gelen
İş Bankası’ndan sonra Şişe Cam
Cumhurbaşkanı Erdoğan, iki günlük Moldova gezisi dönüşünde gündeme dair açıklama
Ara Güler’e veda
Usta foto muhabiri Ara Güler için Galatasaray Meydanı'nda tören düzenlendi.
18 MART CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİNDE BÖYLE KUTLANDI!

18 MART CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİNDE BÖYLE KUTLANDI!

  Bu haber 25 Mart 2018, Pazar 15:41:41 eklenmiştir.
18 MART CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİNDE BÖYLE KUTLANDI! Cumhuriyet Üniversitesinde Öğretim Görevlisi olan Hasan Noyan ve beraberindekiler üniversiteden orta yerinde Kürtçe şarkılar, türküler eşliğinde halay çektiler.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto


Milli ve Manevi duygularımızın tavan yaptığı günlerde 18 Mart konseri sonrası öğretim elemanlarının ve bazı öğrencilerin üniversitenin orta yerinde arabalarını park edip, sessini son ses açıp Şehitlerimizi göstermelik anıp, algı oluşturup bir yerlere mesajlarını ilettikten sonrası Kürtçe şarkı ve türküler eşliğinde halay çekmelerine anlam verilemedi!

 

Video için tıklayın

Süreç şu şekilde gelişti

21 Mart 2018 Saat 18.00’de Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğrencileri ve öğretim elemanları, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi dolayısıyla anma konseri düzenledi.

Üniversite Kültür Merkezinde düzenlenen konsere akademisyenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Orkestrayı Öğretim Görevlisi Hasan Noyan yönetirken, Öğretim Görevlisi Derya Kaçmaz ise koroyu yönetti. Öğrenciler kahramanlık türküleri ve ağıtlar seslendirdi.

Türk bayrakları ile konsere eşlik eden dinleyiciler söylenen ağıtlarla duygulandıkları görüldü.

1 saat süren konserde Çanakkale Türküsü, Çalın Davulları, Yemen Türküsü, Asker Yolu Beklerim, Mızıka Çalındı, Şu Kışlanın Kapısına ve Eledim Eledim türküleri yer aldı.

Duygu dolu anlar yaşatan konser sonrası ekipte yer alan öğrenciler ve orkestrayı yöneten Öğretim Görevlisi Hasan Noyan araç park alanında birlikte Kürtçe şarkılar, türküler eşliğinde halay çektiler. Konsere katılan ve sonrasında  bu uygulamadan rahatsız olan birçok öğrencinin tepki gösterdikleri öğrenildi.

İçerde farklı, dışarıda çok farklı bir uygulamanın üniversite içerisinde meydana gelmesi kafalarda büyük soru işareti bıraktı.

 

Video için tıklayın

“Üniversitede güzel şeylerde oluyor” algısı ile kamuoyuna büyük bir şah şaha ile duyurulan konserin gerçek yüzü ve amacı ortaya çıkmış oldu yorumları yapılıyor.

Milli ve manevi duygularımız, değerlerimiz ile alay edercesine Cumhuriyet Üniversitesinin kimin neye hizmet ettiği belli olmadığı şahısların elinde sevk ve idare edilmesi kamuoyunu derinden yaralamaya devam etmektedir.ETİKETLER : ,
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us twitterTwitter
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!
BU HALTI KİMLER
YEDİ
Yahu Merkezdeki Meslek yüksek okullarına öğrenci gelmiyor hocalar boş boş geziyor. Yönetime gelen IQ şebek sevyesindeki yöneticiler oraya MYO buraya MYO diye diye okul açtılar sonrada ne olduğu mechul insanları doldurdular. Üniversitede Kimya bölümü kapandı öğretim görevlisi,araştırma görevlisi almaya devam edililiyor yetmiyor bu vasıfsız ve öğrecisiz insanlar ayakcı doç ediliyor saçma sapan bölümlere atanıyor. Ya Fizikcilere ne demeli adamlar burdan gitmemek için bilgisayarcı bile olmuşlar. Birde utanmadan anlattığı dersten haberi yok. Bu öğrencisiz artık universiteye yük olmakta olan öğrencisi olmayan hocaların sözleşmeleri derhal sonlandırılmalı diyerleride doğudaki üniversitelerin kalkındırılması için postalanmalıdır. Özellikle jeoloji,maden,cevre v.b. Üniversite proaktif hale getirilmeli lisansı ne ise ona göre görevlendirilmeli saçma sapan bölümler kapatılmalı. PKK ve giğer terror örgütleri üniversiteden derhal uzaklaştırılmalı.. BU HALAY DÜNÜN SONUÇUDUR. HALAY ÇEKMEYE DEVAM EDİN..
Büyük saygısızlık
Şehitlerimin kemikleri sızlıyordur
Bu yapılan saygısızlık derhal cezalandırılmalı bunların sorumluları yapanlar başını kıçını oynatanlar bunu bilen görenler eğer gereğini yapmıyorsa hesap vermeli
Adsız
Komik
Rezillik almış başını gitmiş üniversite de yönetenler utansın bunlar değil hepsi koltuk derdinde olduğu için başka şeylerle uğraşamıyorlar


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
 
 
Tüm Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri Için Tiklayiniz.
 
Türkiye geneli yol durumu hakkinda güncel bilgiler
 
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİNDEKİ FETÖ ZULMÜ ÜLKE TV GÜNDEMİNDE…
“CUMHURİYET ÜNİVERSİTE REKTÖRÜNÜN DERHAL İSTİFA ETMESİ LAZIM”
ÜNİVERSİTE KREŞİNDE ŞOKE EDEN GÖRÜNTÜLER
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ GERİLEMEYE DEVAM EDİYOR!
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ ARAÇSIZ KALDI!..
AHAT TÜRKMENOĞLU SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF.DR. İLYAS DÖKMETAŞ'A VERDİ VERİŞTİRDİ...
[ Tümünü Göster ]
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
© Copyright Gazi SOFT Haber Yazılimı V1.0.5
Her hakki saklıdır.
Bu Site haber scripti Sistemi kullanilarak Gazi Soft Tarafindan Hazirlanmistir.