Egemen Gazetesi Gerçeklerin Sesi
Betboo yeni adresi
Uzmandan salgına karşı yeni ön
Beslenme Uzmanı ve Diyetisyen Ruşen Aksu, mevsim değişikliği birlikte artan koro
Türkiye'deki korkunç tabloyu a
Türkiye, salgında bir süredir izlediği “hasta sayısını açıklama” politikasından
Türkiye'nin güncel koronavirüs
Sağlık Bakanlığı, 27 Kasım gününe ilişkin koronavirüs verilerini paylaştı. Son 2
81 il valiliğine yeni koronavi
İçişleri Bakanlığı 81 il Valiliğine “Geniş Katılımlı Etkinliklerin Ertelenmesi”
Erdoğan'dan Koronavirüs tedbir
Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, pandemiye ilişkin açıkl
YILDIZ’IN YÖNETTİĞİ ÜNİVERSİTE DÖKÜLÜYOR!

YILDIZ’IN YÖNETTİĞİ ÜNİVERSİTE DÖKÜLÜYOR!

  Bu haber 20 Mart 2018, SALI 22:02:06 eklenmiştir.
YILDIZ’IN YÖNETTİĞİ ÜNİVERSİTE DÖKÜLÜYOR! Rektör Prof.Dr. Alim Yıldız yönetimindeki Cumhuriyet Üniversitesi resmen tribüne oynuyor. Pansuman tedbirler, günübirlik şahsi ikbal hesapları içerisinde sevk ve idare edildiği öne sürülen üniversite yeni rektörünü bekliyor. Şimdiden 2. dönem atanamayacaklarına kesin kanaat getiren yönetim görev süresini tamamlamak üzere bir hedef belirlediği, sadece üniversitenin görünen yüzünü boyayıp, cilalıyor resmen makyaj yapıyor.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yaklaşık 20 aydır bir ilahiyatçı öğretim üyesi tarafından kör topal yürütülmeye çalışılan, günübirlik makyajlarla, sahte söylemler ile rağbet gören, göz boyamaktan bir türlü kurtulamayan, dipte birikmiş, bastırılmış enerji (şahıslara uyarlanırsa duyguları!) kurtaramayarak basmakalıptan öteye geçemediği öne sürülen, Rektör ve yönetimi bu cesareti kimden aldıkları veya kimin tarafından desteklendiği, kime, neye hizmet ettiği de ayrıca merak ediliyor.

Üniversitedeki çalışma verimini düşürdüğü ifade edilen ve iç barışı tehdit eden bu yönetim, birilerine karşı, endişe, karamsarlık, kızgınlık, öfke yarattığı gibi, üniversite çalışanları, siyasiler, stk temsilcileri, v.b. yüzlerce kişiyle yapılan istişare toplantıları ile Sivas kamuoyu da, akıllara durgunluk veren olayı masaya yatırdıkları, boş durmadıkları, yeni arayışlar içine girdikleri, içlerinde bazılarının ise ilgili sorumlular hakkında çığ gibi büyüyen düşmanlık, kin ve öfke beslendikleri ve konunun Ankara’ya kadar çoktan taşındığı gelen bilgiler arasında.

Bilimsel Yayın açısından ülkemizdeki üniversiteler arasında ön sıralarda yer bulamayan Cumhuriyet Üniversitesi Rektör olarak Prof.Dr. Alim Yıldız’ın atandığı 28 Temmuz 2016 tarihinden bu yana yetkin yöneticileri kızağa çekerek yeterliği konusunda kamuoyunda tartışmalara neden olan yöneticileri tercih etmesi sonucu olumsuzluklar yaşamaya devam ediyor.

Üniversite kampüsü içerisinde yaya olarak dolaştığınızda Ana yolun genişletildiği ve ışıklandırıldığı göze çarpıyor, göz önündeki yerlerin makyajı tamam, ancak binaların aralarına girdiğinizde, dökülmüş mantolamalar, yerinden çıkmış yağmur suyu olukları, açıkta bulunan elektrik kabloları, yürüme yolları ise; çökmüş, toprak yığını ile bir çukurla sonlandığını görüyoruz, enstitüler binasının önünde ise yaya yoluna ilginç ve estetikten yoksun bir şekilde yama yapıldığını görebilirsiniz.

Fen Fakültesi öğrenci yemekhanesi tarafında kapakları çıkmış doğalgaz kutusunu, duvardan dökülmüş mermer kaplamayı ve nem kapmış duvarı gören insanların üzülmemesi imkânsız.

Tüm Kötü yöneticilerle ilgili yazılan bir makalede söylenilenler;

1-  Kayırmacılık, ayrımcılık yapma

2-  Adalet duygusunda yoksun olmak

3-  Yalakaları terfi ettirmek

4-  Yasal haklara karşı duyarsızlık

5-  Kişilik haklarına saldırı

6-  Yönetme, yönlendirme ve koordinasyon eksikliği

7-  Otoriteyi ele geçirme ve uzun süre elde tutma arzusu

8-  Kötü yönetici bütün başarıları kendine mal eder

9-  Çalışanı takdir etmeyi bilmez

10-   İyi personelin işten soğumasına, verimsizleşmesine sebep olur

11-   Çalışanına güven duymaz

12-  Sözünü tutmaz

13-  Mobbing uygular

14-  Kendine bir türlü ulaşılmaz.

Liste devam ediyor, biz mikro yönetim hastalığının kötü bir yönetici özelliği olduğunu belirterek, nerede var ise tüm kötü yöneticileri kınıyor.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesinin ehil yöneticilerin elinde olmadığı bu durumu Sivas’ın ve Ülkemizin hak etmediğini ifade etmek isteriz.

Kamuoyunun, akademik ve idari personelin yorumlarını bekliyoruz…
ETİKETLER : ,
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us twitterTwitter
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!
asd
asd
göreve geldiğinde yurtdışı bilimsel kongre katılım desteğini 3000 tl ye çıkaracağını söyleyen yönetim şu anda fakülte bütçelerinden "0" tl verileceğini bildirmiş
Rektör & Müdürü
Uğur TUTAR
Milletin haberi yok galiba Sivas Meslek Yüksek okulundaki bir çalışan Mersinde yapılan 13-14 kişinin organize olduğu bir silah kaçakçılığı operasyonda tutuklandı. Uğur tutar okul müdürü adam aylarca işe gelmemiş haberi yok. işte rektör işte müdür. Bu uğur bazı tanıdıklarını hoca yapmak için bölüm açmaya çalışıyor. Artık devletin iş veremediği harita mühendisi tanıdığıkları için bunu yapıyor. Siz asıl bu müdürün okulunu görün okulun yarısı panelle kapattılar. öğrenciler kümes büyüklüğünde kantinde oturuyorlar. Okuldaki herkes ugur'a mersiyeler diziyor. HEEEY REKTOR bu işi düzelt düzeltmez isen yakında düzeltirler.
Sorsan müslüman
Baksan gavur
Rektör alim yıldız basina kapali bi yemekte ne yapalim yani kendi yakinim dururken baskasinimi aliyim sözünü soyleyen bi adamsin sen.senin insanliginada muslumanliginada asla guvenmiyorum. Siz özel teskilatlanmis bi yapiya hizmet ediyosunuzda dur bakalim cikar elbet aciga bu gizli yüzünüz bir gün
Cumhuriyet Üniversitesi Belediyesi
.
Ne yapsin kardes ara sokaklardan oy mu ciktiki adam hizmet getirsin:)) ayrica belediyenin pardon universitenin kaynaklari sınırlı elestirirken el insaf lütfen
Plaketci rektör
Cok guzel plaket verir
Rektörün en sevdigi sey önüne gelene plaket vermek resim cektirmek.alim yildiz bey her önüne gelene, her odana girene sırf şekil yapmış olmak icin plaket veriyorsun ama universitenin marka degerini düşürüyorsun haberin yok.senin hali saha takimi kurar gibi aldigin danismanlarin bir gorevide seni surekli uyanik tutmaktir. Üniversitenin bir sayginligi olur, bir ciddiyeti olur. İşportaci gibi plaket dagitma komedisini bitir artik
Enteresan adamlar
Acayip
Bu adamlar, bizden olmayan altın olsa nafile, bizden olsun camurdan olsun kafasindalar. Şaka gibi ya görevlendirmelerde kimsenin tahsiline, is beceresine bakmiyorlar. Bunlarinki muslumanlik falan degil bunlar baska bisey
Yazık
.
Rektör ya istifa etmeli ya da Yök veya KHK ile sayın Cumhurbaşkanımız tarafından görevinden alınmalıdır.Bu görüntüleri Memleketimiz hak etmiyor.Yetkilileri göreve davet ediyorum.


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
 
 
Diger anketlerimiz için tıklayın...
 
Tüm Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri Için Tiklayiniz.
 
Türkiye geneli yol durumu hakkinda güncel bilgiler
 
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİNDEKİ FETÖ ZULMÜ ÜLKE TV GÜNDEMİNDE…
“CUMHURİYET ÜNİVERSİTE REKTÖRÜNÜN DERHAL İSTİFA ETMESİ LAZIM”
ÜNİVERSİTE KREŞİNDE ŞOKE EDEN GÖRÜNTÜLER
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ GERİLEMEYE DEVAM EDİYOR!
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ ARAÇSIZ KALDI!..
AHAT TÜRKMENOĞLU SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF.DR. İLYAS DÖKMETAŞ'A VERDİ VERİŞTİRDİ...
[ Tümünü Göster ]
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
Copyright Gazi SOFT Haber Yazılimı V1.0.5
Her hakki saklıdır.
Bu Site haber scripti Sistemi kullanilarak Gazi Soft Tarafindan Hazirlanmistir.