Egemen Gazetesi Gerçeklerin Sesi
Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Senegal'deki temaslarını tamamlayara
ABD İstanbul Başkonsolosluğu'n
ABD Başkanı Trump'ın Kudüs'ün, İsrail'in "bölünmez" başkenti olarak kabul edilec
Trump 'Ortadoğu Barış Planı'nı
ABD Başkanı Donald Trump, 'Yüzyılın Anlaşması' dediği Ortadoğu Barış Planı'nı aç
Suriye'de tehlikeli gelişme!
Reuters haber ajansı, Suriye'de rejim güçlerinin İdlib'in Marat el Numan ilçesin
IŞİD'den kimyasal saldırı çağr
IŞİD, ABD Başkanı Donald Trump'ın "yüzyılın anlaşması" olarak duyurduğu ve bugün
İDDİA EDİLDİĞİ GİBİ BUNLARA DA KADRO VERİLDİ Mİ ?

İDDİA EDİLDİĞİ GİBİ BUNLARA DA KADRO VERİLDİ Mİ ?

  Bu haber 03 Ocak 2018, Carsamba 01:50:43 eklenmiştir.
İDDİA EDİLDİĞİ GİBİ BUNLARA DA KADRO VERİLDİ Mİ ? Sivas Cumhuriyet Üniversitesinde taşeron şokta, yine hüsran yine birileri beceremedi başlıklı haberimizde Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığına bağlı birimlerde uzun süredir çalışan aralarında Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın bayan yeğeninin’de bulunduğu öğrenilen 16 işçi Resmi Gazetede yayınlanan 696 sayılı KHK’nın Taşerona kadro verilmesi maddeleri uyarınca kadro alamadı.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sivas Cumhuriyet Üniversitesinde taşeron şokta, yine hüsran yine birileri beceremedi başlıklı haberimizde Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığına bağlı birimlerde uzun süredir çalışan aralarında Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın bayan yeğeninin’de bulunduğu öğrenilen 16 işçi Resmi Gazetede yayınlanan 696 sayılı KHK’nın Taşerona kadro verilmesi maddeleri uyarınca kadro alamadı.

Söz konusu 16 işçiye “ Siz taşeron değilsiniz, siz işletme birimi çalışanlarısınız” denildi.

Aralarında Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın bayan yeğeninin de bulunduğu 16 işçinin kadro verilmesi ile ilgili hazırlık çalışmalarında neden göz ardı edildiği, isimlerinin neden gündeme alınmadığı, hangi yöneticilerin hata yaptığı bu ihmale sebebiyet verdikleri mağdur işçilerin aileleri tarafından merak ediliyor.

“Üniversitede Büyük Panik”  başlıklı haberimizde Sivas Cumhuriyet Üniversitesi kampüsüne giren domuz sürüsünün öğrencilere korku dolu anlar yaşattıklarını konu etmiştik. 

Alim Yıldız yönetimindeki üniversitenin kardeşler dağına bakan kısmına 4 km uzunluğunda bir domuz istinat duvarı yaparak devlet bütçesinden yaklaşık 2 milyon TL kaynak harcandığı iddia edilmesine rağmen domuzların üniversite kampüsü içerisine yerleşmelerine engel olamadı.

Ulusal basında da haberlere konu edilen “Cumhuriyet Üniversitesinde yaşanan domuz paniği” yaklaşık 1.5 yıldır görevde bulunan Üniversite yönetiminin tedbirlerinin yetersiz kaldığı,  sonuç alınamadığı görülmüştür.

Gazetemize ulaşan ve bugün çekilmiş yeni bir görüntüde anlaşılacağı üzere domuzlar üniversite kampüsünü mesken tutmuş, yolgeçen hanına çevirmiş ve büyük bir paniğe neden olmaya devam etmektedir.

Sürü halindeki domuzlar lojmanlar nizamiye kulübesine 10 adım mesafesinde görüntülendi.

Domuzların hiç bir şeye aldırış etmeden yiyecek aramaya devam ettikleri, görgü şahitleri tarafından ifade edilmiştir.

Kadro alamayan işçiler mağdur durumda gelecek planları altüst olmuş, dertlerini anlatacak bir devlet yetkilisi ararken, yaban domuzların üniversite içerisinde elleriyle koymuş gibi rahat rahat yiyecek bulmalarına anlam verilemiyor.

İnternet Gazeteciler Derneği muhabiri ile görüşen bazı kadrozedeler “Domuzlar galiba kadroyu aldılar bir türlü terk etmiyorlar üniversiteyi, bunlar domuz gribine neden olabilir mi” dedi.

 

 ETİKETLER : ,
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us twitterTwitter
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!
Üniversitede cirit atan domuzlardan korkan varmı?
Onlardan korkan fıs olsun
Üniversite yönetiminin kurum içinde yaşattığı tüm mağduriyetler ve hukuksuz, hukuk tanımayan, uygulanmalar kabak gibi ortada ve herkesin dilinden düşmüyor. Savcılık suç duyurularının da peş peşe geldiği de anlatılıyor. Tüm mağdurların cimere, bimere şikayet etmesinde fayda görüyorum. 2019 a da hazırlık yapalım diyorum.
Personel tedirgin can güvenlığı sıfır
Yürüyüş yapamıyoruz korkudan
Üniversitede personeli yüz tanıma sistemi getirdiler dünyanın harcaması yapıldı personel ayrıştırıldı sen bundansın siz bunlardansınız diyerek kutuplaştırıldı. Korku imparatorluğu yaratıldı. Domuzlarda çabası. Sarı sendika başta olmak üzere suç pus diğerleride oturmuş izliyorlar
Lojman sakinlerinin canı malı kime emanet?
Allah emanet mi?
Dün bir hocanın arabasının domuzlar veya başka bir hayvan tarafından zarar verildiğini duydum. Adamın aracı zarar görmüş sabah bu konuşuluyordu. yazık yarında canlarına zarar gelebilir. Üniversitede can ve mal güvenliği kime emanet? Bu yönetim mi hgs yaparak paraları duvarlara lambalara harcayarak yapacak? Rektör istifa..
devletin parası çar çur
işte bu rektör anca bunu yapar
belediyecilik hizmetleri ile gündeme gelen üniversite rektörü hastane batarken her geçen gün borcu yükselirken 2 trilyon domuz duvarına harcamasının sonucu bu işte domuzlar üniversite içerisinde hapis çıkamıyor da çok doğru üniversitenin kadrolu domuzları olmuşlar çıkamıyorlar da duvarlarından dolayı bu yönetim derhal uzaklaştırılmalı devletin yetkilileri bunları görmüyormu?!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
 
 
Diger anketlerimiz için tıklayın...
 
Tüm Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri Için Tiklayiniz.
 
Türkiye geneli yol durumu hakkinda güncel bilgiler
 
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİNDEKİ FETÖ ZULMÜ ÜLKE TV GÜNDEMİNDE…
“CUMHURİYET ÜNİVERSİTE REKTÖRÜNÜN DERHAL İSTİFA ETMESİ LAZIM”
ÜNİVERSİTE KREŞİNDE ŞOKE EDEN GÖRÜNTÜLER
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ GERİLEMEYE DEVAM EDİYOR!
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ ARAÇSIZ KALDI!..
AHAT TÜRKMENOĞLU SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF.DR. İLYAS DÖKMETAŞ'A VERDİ VERİŞTİRDİ...
[ Tümünü Göster ]
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
© Copyright Gazi SOFT Haber Yazılimı V1.0.5
Her hakki saklıdır.
Bu Site haber scripti Sistemi kullanilarak Gazi Soft Tarafindan Hazirlanmistir.