Egemen Gazetesi Gerçeklerin Sesi
Sivas’ta Zehirlenme Şüphesi
Sivas'ta 488 kişi zehirlenme şüphesi ile hastaneye akın etti.
VEREN: “ŞUANDA ÜNİVERSİTELERDE
Beyaz TV'de dün Özel olarak yayınlanan “15 Temmuz Destanı” adlı programa konuk o
Sivas'ta 15 Temmuz Demokrasi v
Sivas'ta "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" kapsamında yapılan anma prog
Şehitlerimiz Sivas'ta Dualarla
Vali Davut Gül, 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinli
BU GÖRÜNTÜ SİVAS’A, ÜNİVERSİTE
Akademik, idari ve işçi yaklaşık 5 bin çalışanı olan Sivas Cumhuriyet Üniversite
"FETÖ ile mücadeleyi sonuna kadar devam ettireceğiz"

"FETÖ ile mücadeleyi sonuna kadar devam ettireceğiz"

  Bu haber 18 ARALIK 2017, Pazartesi 02:13:57 eklenmistir.
Çavuşoğlu, FETÖ ile mücadeleyi beş temel eksende yürüttüklerini söyleyerek, "FETÖ'nün üyelerinin değişik ülkelerde yakalanması ve teslim edilmesi. FETÖ terör örgütünün uluslararası alanda terör örgütü ilan edilmesi. FETÖ ile mücadeleyi sonuna kadar devam ettireceğiz. Türk bayrağını kullanmalarına izin vermeyeceğiz. FETÖ iltisaklı okulların, kuruluşların kapatılması için çalışıyoruz" şeklinde konuştu.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ege adalarına yönelik olarak, "1996 yılında Kardak krizinden sonra adaların filli ve hukuki durumunda hiçbir değişiklik olmamıştır" dedi.

TBMM Genel Kurulu'nda 2018 Merkezi Yönetim Bütçe ve 2016 Kesin Hesap Kanun Tasarısı ile Sayıştay Raporları görüşmeleri devam ediyor. Dışişleri, Ekonomi, Sağlık, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlıkları ve bağlı kuruluşların bütçesi görüşüldü.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Suriye'de çatışmaların büyük oranda durdurulduğunu söyleyerek, Türkiye'nin proaktif bir dış politika izlediğini ifade etti. Bakan Çavuşoğlu, Türkiye'nin itibarına ilişkin olarak, "Doğru olanların yanında durursak Türkiye'nin itibarı artıyor. UNESCO İcra Komitesi'ne aday olduk. Bizimle birlikte dört ülke aday oldu. Dünyadaki ülkelerin UNESCO'ya üye olan ülkelerin üçte ikisinin oyunu alarak Almanya gibi bir ülkeyi saf dışı bırakarak seçildik. Biz doğru bildiğimiz istikamette ilerleyeceğiz, istikametimizden sapmıyoruz" ifadelerini kullandı.

Terör örgütleri ile mücadele ettiklerini belirten Çavuşoğlu, 15 Temmuz hain darbe girişimini gerçekleştirenler ile mücadelelerini sonuna kadar sürdüreceklerini kaydetti. Çavuşoğlu, FETÖ ile mücadeleyi beş temel eksende yürüttüklerini söyleyerek, "FETÖ'nün üyelerinin değişik ülkelerde yakalanması ve teslim edilmesi. FETÖ terör örgütünün uluslararası alanda terör örgütü ilan edilmesi. FETÖ ile mücadeleyi sonuna kadar devam ettireceğiz. Türk bayrağını kullanmalarına izin vermeyeceğiz. FETÖ iltisaklı okulların, kuruluşların kapatılması için çalışıyoruz" şeklinde konuştu.

Avrupa Birliği ile sorunları olmadığını belirten Bakan Çavuşoğlu, "Avrupa, Büyük Avrupa'yı göremiyor. Avrupa Birliği'nin geleceği parlak değil. Türkiye düşmanlığı sadece Erdoğan düşmanlığı. Fakat en son Norveç'te Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü düşman hedefi olarak hedefe koymalarının sebebi, bunu yapanlar ve destekleyenlerdeki İslam düşmanlığıdır" diye konuştu.

Çavuşoğlu, Başbakan Yıldırım'ın Myanmar'a gideceğini de sözlerine ekledi.

Bakan Çavuşoğlu, şunları kaydetti:

"Amerika'nın aldığı karar uluslararası hukuka ve Birleşmiş Milletler kararlarına aykırıdır. Ameri attığı adım bölgede sorunları karmaşık hale getirdi. İslam İşbirliği Teşkilatı toplantısında çok önemli kararlar aldık. Amerika'yı kararından vazgeçirmemiz gerekiyor. Bağımsız Filistin Devleti'nin tanıtımı için yoğun çaba sarf etmemiz gerekiyor."

Ege adalarına ilişkin Çavuşoğlu, "Genel Başkanlar ne zaman çağırırsa geliriz. Bu konunun sebebi, 1914 altı devletin imzaladığı anlaşma var. 1923 Lozan Barış Anlaşması, 1947 Paris Anlaşması. Bu anlaşmalarla kara suları, kıta sahanlığı, uçuş hatları belirlenmediği için bazı adacıklar konusunda boşluklar olmuş. Türkiye 'bizim' demiş, Yunanistan 'bizim' demiş. 1996 yılına kadar devam etmiş. Kardak sorununa kadar ne olduysa olmuştur. 1996 yılında Kardak krizinden sonra adaların filli ve hukuki durumunda hiçbir değişiklik olmamıştır" bilgilerini verdi.ETÄ°KETLER : ,
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us twitterTwitter
YORUM YAPIN SOZ SIZDE!


Adiniz :
Baslik :
Yorumunuz :
 
 
Tüm Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri Için Tiklayiniz.
 
Türkiye geneli yol durumu hakkinda güncel bilgiler
 
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİNDEKİ FETÖ ZULMÜ ÜLKE TV GÜNDEMİNDE…
“CUMHURİYET ÜNİVERSİTE REKTÖRÜNÜN DERHAL İSTİFA ETMESİ LAZIM”
ÜNİVERSİTE KREŞİNDE ŞOKE EDEN GÖRÜNTÜLER
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ GERİLEMEYE DEVAM EDİYOR!
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ ARAÇSIZ KALDI!..
AHAT TÜRKMENOĞLU SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF.DR. İLYAS DÖKMETAŞ'A VERDİ VERİŞTİRDİ...
[ Tümünü Göster ]
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
© Copyright Gazi SOFT Haber Yazılimı V1.0.5
Her hakki saklıdır.
Bu Site haber scripti Sistemi kullanilarak Gazi Soft Tarafindan Hazirlanmistir.