Egemen Gazetesi Gerçeklerin Sesi
MHP'de 30 belediye başkanı ada
MHP'de 30 belediye başkan adayı daha belli oldu. Denizli'de Ebru Leman Kalkan ad
10 bin kişilik Sivas Merkez Yü
Yapımı kısa süre önce tamamlanan ve iç ve çevre düzenlemesi yapılan 10 bin kişil
Kaşıkçı cinayetinde ses kaydın
Dünya kamuoyu, salı günü ABD Başkanı Donald Trump'a Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı
Sivas Belediye Başkanı olamadı
Uşak Belediye başkanı, başkanlık makamını bir günlüğüne sosyal medya fenomeni Re
İstanbul’da sabah namazının va
‘Sabah namazına katılım az oluyor’ diyen İstanbul Müftülüğü, sabah namazının erk
Çaykuş: “Sivas'ı kandırmayın, aldatmayın”

Çaykuş: “Sivas'ı kandırmayın, aldatmayın”

  Bu haber 06 ARALIK 2017, Carsamba 13:00:14 eklenmiştir.
Çaykuş: “Sivas'ı kandırmayın, aldatmayın” İYİ Parti İl Başkanı Taha Çaykuş, “Sayın AK Parti Yöneticileri; Sayın Cumhurbaşkanına Sivas'ta ufak tefek açılışlar yaptıracağınıza Sivas'ın gerçekten ihtiyaç duyduğu yatırımların ve açılışların yapılmasını sağlayın” dedi.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İYİ Parti İl Başkanı Av. Taha Çaykuş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Sivas ziyareti öncesinde açıklamalarda bulundu.

Çaykuş, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Sivas'a gelecek olmasının önemli olduğuna dikkat çekerek, “Ancak; hem Cumhurbaşkanını hem de Sivaslıları içeriğinde nelerin olduğu bilinmeyen bir toplu açılış ile yanlış yönlendirmeyin. İyi Parti olarak; Sivas'a yapılan ve yapılacak olan her işin destekçisiyiz, ancak verilen her sözün de takipçisiyiz” dedi.

AK Parti İl Başkanı, AK Parti Milletvekillerine ve Sayın Bakan'a yatırımlarla ile ilgili çeşitli sorular yönelten Çaykuş, şunları kaydetti;

“Sivas; Cumhurbaşkanlığı Seçiminde %69, milletvekilliği seçimlerinde ise %68 oy oranı ile Ak Parti'ye desteğini vermiştir. Sizlerin söyleminiz ile ifade etmek gerekir ise; Sivas size ne istediyseniz vermiştir. Peki sizler Sivaslıların istediklerini yaptınız mı? Verdiğiniz sözleri tuttunuz mu? Partinizin Başbakanı ve Bakanları tarafından verilen sözler halen tutulmamıştır. Seçim zamanı yaklaşmakta, verdiğiniz sözlerin tutulmaması Sivaslıları üzmektedir. Bir zamanlar; "beraber yürüdük biz bu yollarda" şarkısını söylediğiniz Sivas yollarında artık "hani verdiğin o sözler" şarkısı söylenmektedir.

24.04.2015 tarihinde Dönemin Ak Parti Başbakanı Ahmet Davutoğlu Sivas'a geldiğinde;

· Kızılırmak Projesinin hayata geçirileceğinin sözünü vermişti. Bu söz tutulmamıştır.

· En geç 2018'de Sivas Hızlı Trene kavuşacak sözünü vermişti. Bu söz de tutulmamıştır. Ayrıca güzergah değişimi sebebiyle devlet zarara uğratılmıştır. Sayın cumhurbaşkanına bu konuyu iletin; zararın hesabını ilgililerden sorulsun.

· Seçimden sonra Sivas'a ikinci üniversite kurma sözü verilmişti. Bu söz de tutulmamıştır. Türk Siyasi Hayatına damga vurmuş ve vefat etmiş olan Sayın Necmettin Erbakan adına, Sayın Bülent Ecevit adına üniversite vardır. Yine Sayın Abdullah Gül ve Sayın Erdoğan adına da sizler yaşarken ülkemizde üniversiteler açılmıştır. Ancak; Muhsin Yazıcıoğlu ve Alparslan Türkeş adına üniversite açılmamıştır. Gelin; milyonlarca insanın gönlüne girmiş olan ve halen faillerini bulamamış olduğunuz Şehit Lider Muhsin Yazıcıoğlu adına Sivas'ta üniversite açalım. Alparslan Türkeş Üniversitesi ise; İyi Parti iktidarında zaten kurulacaktır, sizin de bildiğiniz üzere Ankara'da 1000 sınıflı binası hazırdır.”

“Sayın AK Parti Yöneticileri; Sayın Cumhurbaşkanına Sivas'ta ufak tefek açılışlar yaptıracağınıza Sivas'ın gerçekten ihtiyaç duyduğu yatırımların ve açılışların yapılmasını sağlayın” diyen Çaykuş, “Partinizin en yetkilileri tarafından verilen sözlerin neden tutulmadığı konusunda Sivas'a açıklama yapın. Sivas'ı kandırmayın, aldatmayın. Geçen seçimlerden önce verilen sözleri yine önümüzdeki seçimlerden sonraya vaatte bulunarak ertelemeyin. Sivas'da iş adamları, şirketler ekonomik zorluklarla boğuşmakta, Sivas'ın köklü şirketleri, marketleri birer birer kepenk kapatmaktadır. Basın karşısına çıkıp Cezaevi Müjdesi vereceğinize, Organize Sanayi Bölgesinde batan firmalarıkurtaracak, firmaların istihdamını artıracak, vatandaşı bankaların faiz sömürüsünden kurtaracak teşviklerin müjdesi verin. Unutmayın Sivaslı sadece hakkı olanı istemektedir” şeklinde konuştu. .

Çaykuş, sözlerini şu şekilde sürdürdü; “Verdiğiniz sözleri tutun, tutamayacağınız sözleri ve vaatleri vermeyin. Eğer siz söz verdiğiniz açılışları yapmaz iseniz; İyi Parti olarak biz söz veriyoruz; partiniz tarafından gerçekleştirilmeyen vaatler İyi Parti iktidarında yapılacaktır.”ETİKETLER : ,
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us twitterTwitter
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
 
 
Sivas'ta Ak Parti'nin Belediye Başkanı adayı kim olmalı?
Avukat Hilmi Bilgin
Mimar Sami Aydın
Diger anketlerimiz için tıklayın...
 
Tüm Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri Için Tiklayiniz.
 
Türkiye geneli yol durumu hakkinda güncel bilgiler
 
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİNDEKİ FETÖ ZULMÜ ÜLKE TV GÜNDEMİNDE…
“CUMHURİYET ÜNİVERSİTE REKTÖRÜNÜN DERHAL İSTİFA ETMESİ LAZIM”
ÜNİVERSİTE KREŞİNDE ŞOKE EDEN GÖRÜNTÜLER
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ GERİLEMEYE DEVAM EDİYOR!
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ ARAÇSIZ KALDI!..
AHAT TÜRKMENOĞLU SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF.DR. İLYAS DÖKMETAŞ'A VERDİ VERİŞTİRDİ...
[ Tümünü Göster ]
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
© Copyright Gazi SOFT Haber Yazılimı V1.0.5
Her hakki saklıdır.
Bu Site haber scripti Sistemi kullanilarak Gazi Soft Tarafindan Hazirlanmistir.