Egemen Gazetesi Gerçeklerin Sesi
404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.

Başkan Adayı Mesut Dursun’dan
Sivas Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkan Adayı Mesut Dursun v
İstanbul için kar uyarısı: Öğl
İstanbul'da uzun süredir beklenen kar yağışı, bazı ilçelerde gece boyunca devam
Özdağ: Cumhurbaşkanı beni arad
Evinin önünde silahlı ve sopalı saldırıya uğrayan Gelecek Partisi Genel Başkan Y
Sözcü yazarı Öztürk: Ankara'da
Sözcü gazetesi yazarı Saygı Öztürk, Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selç
15 Mart’ta aşıda 27 milyon say
HaberTürk gazetesi yazarı Muharrem Sarıkaya, Sağlık Bakanlığı'nda yetkin bir ism
Dev Organizasyona Dev Kapanış

Dev Organizasyona Dev Kapanış

  Bu haber 31 Temmuz 2017, Pazartesi 01:13:52 eklenmiştir.
Dev Organizasyona Dev Kapanış Türk spor tarihinin ve Deaflympics tarihinin en yüksek katılımlı organizasyonu 23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları Deaflympics Samsun 2017, Yaşar Doğu Spor Salonu’ndaki görkemli kapanış seremonisiyle sona erdi.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Türk spor tarihinin ve Deaflympics tarihinin en yüksek katılımlı organizasyonu 23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları Deaflympics Samsun 2017, Yaşar Doğu Spor Salonu'ndaki görkemli kapanış seremonisiyle sona erdi.

Altı kıtadan 97 ülkeyi, 3 bin 148 sporcu ve 5 binin üzerinde katılımcıyı bir araya getiren 23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları, büyüklüğüne yaraşır bir açılışın ardından, kapanış seremonisiyle sona erdi. Seremoniye Sağlık Bakanı Ahmet Demircan ile Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak da katıldı.

Program ilk olarak ülke bayraklarının geçit töreniyle başladı. 97 ülkenin bayrağı sırayla geçti. Daha sonra olimpiyatlarda yaşanan olaylar dev ekranda gösterildi. Kapanış seremonisi daha sonrasında protokol konuşmalarıyla devam etti.

"Samsunlular çok güzel bir misafirperverlik gösterdiler"

Samsun'un organizasyonu çok iyi bir şekilde yaptığını vurgulayan Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, "Olimpiyatların Samsun'da yapılmasında büyük emeği olan Eski Bakanımız Akif Çağatay Kılıç, cumhurbaşkanımız ve başbakanımıza teşekkür ediyorum. Samsunlular çok güzel bir misafirperverlik gösterdiler. Yarışmalara katılan ve madalya getiren sporculara teşekkür ederim. Samsunlu sporseverler centilmen bir şekilde maçları takip ettiler. Organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Bakan Bak: "Spor herkesin ortak dilidir"

Sporun birleştirici bir gücünün olduğunun altını çizen Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, "97 ülkeden olimpiyatlara gelen sporculara, hakemlere, antrenörlere ve gönüllülere hoş geldiniz diyorum. Bu olimpiyatların Samsun'da gerçekleştirilmesinde çaba gösteren, her zaman destek veren Samsun'un evladı Akif Çağatay Kılıç'a teşekkür ediyorum. Herkesin onu alkışlamasını istiyorum. Bu organizasyonda görev alan herkese ve salonları dolduran Samsunlulara şükranlarımı sunuyorum. Ülke olarak biz çok şanslıyız. Çünkü başımızda bir sporcu olan Recep Tayyip Erdoğan var. Organizasyonun gerçekleşmesinde çaba harcayan başbakanımız ve Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum. Spor dünyanın ortak dilidir. Bakın dünyadan 97 ülke burada toplandık. Hepimiz aynı dili konuşuyoruz. Spor kardeşlik, sevgi ve barışın dilidir. Spor kitlelerin ortak dilidir, kitleleri bir araya getirir. Organizasyonu başarıyla gerçekleştirmemizi sağlayan herkese şükran duyuyorum. Ülkemiz spor tesisleri ve spora yapılan yatırımlarla her zaman büyük spor organizasyonları yapmaya elverişli olduğunu burada kanıtlanmıştır. Misafirlerimiz Samsun'u ve Türkiye'yi unutmasın" dedi.

"Bin 530 madalya sahiplerini buldu"

Samsun'da her şeyin çok güzel olduğunu ifade eden Uluslararası İşitme Engelliler Spor Komitesi (ICSD) Başkanı Valery Rukhledev, "Bu olimpiyatlarda çalışmak için herkes çok çalıştı. Muhteşem bir 2 hafta burada geçti. Bin 530 madalya sahiplerini buldu. Samsun'un oyunlara ev sahipliği yapması için emek veren herkese şükranlarımı sunuyorum. Tüm yapılanlar için sizlere minnettarız. Dünyayı birleştirmek için sporun gücünü bizlere gösterdiniz" şeklinde konuştu.

Güvenli ve huzurlu bir şekilde olimpiyatları geçirdiklerini belirten Samsun Valisi Osman Kaymak, "Ülkemizin bugüne kadar düzenlemiş olduğu en büyük organizasyonu başarı ile tamamladık. Bu organizasyonun huzurlu ve güvenli bir şekilde yapılmasından dolayı gururlu ve mutluyuz. Buraya gelen yabancılar Türkiye ve Samsun'u tanıma fırsatı buldular. Olimpiyatlara katılan sporculara ve misafirlerimize teşekkür ediyorum. Bu olimpiyatların yapılmasında emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum" ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin yaptığı en büyük organizasyona ev sahipliği yapmaktan gurur duyduğunu söyleyen SamsunBüyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, "Olimpiyatlar bugün sona erdi. Bu 13 gün içerisinde misafirlerimizi ağırlamanın mutluluğunu yaşadık. Misafirlerimiz şehirlerimizin kalitesini yükseltip bizleri mutlu ettiler. Yaptığımı çağrıya 97 ülke katıldı. Dünya insanlığının dostluğuna katkı verdiğimiz için mutlu olduk. Lütfen Samsun ve Türkiye'yi unutmayınız" açıklamalarında bulundu.

Konuşmaların ardından kapanış deklarasyonunu yapmak üzere ICSD Başkanı Valery Rukhledev sahneye geldi. ICSD bayrağı devir teslim töreni yapıldı. 13 gündür Samsun'da olan ICSD bayrağı, Valery Rukhledev'e devredildi.

Kapanış seremonisi daha sonra halk oyunları gösterisi ve Murat Dalkılıç konseri ile sonlandı.ETİKETLER : ,
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us twitterTwitter
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
 
 
Diger anketlerimiz için tıklayın...
 
Tüm Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri Için Tiklayiniz.
 
Türkiye geneli yol durumu hakkinda güncel bilgiler
 
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİNDEKİ FETÖ ZULMÜ ÜLKE TV GÜNDEMİNDE…
“CUMHURİYET ÜNİVERSİTE REKTÖRÜNÜN DERHAL İSTİFA ETMESİ LAZIM”
ÜNİVERSİTE KREŞİNDE ŞOKE EDEN GÖRÜNTÜLER
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ GERİLEMEYE DEVAM EDİYOR!
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ ARAÇSIZ KALDI!..
AHAT TÜRKMENOĞLU SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF.DR. İLYAS DÖKMETAŞ'A VERDİ VERİŞTİRDİ...
[ Tümünü Göster ]
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
Copyright Gazi SOFT Haber Yazılimı V1.0.5
Her hakki saklıdır.
Bu Site haber scripti Sistemi kullanilarak Gazi Soft Tarafindan Hazirlanmistir.