Egemen Gazetesi Gerçeklerin Sesi
“ÜLKENİN BARIŞMAYA, KUCAKLAŞMA
Cumhuriyet Halk Partisi Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Sivas kent meydanında
Bazı döviz büroları alım-satım
Spekülatif hareketlerden dolayı gün içerisinde ani yükseliş ve düşüşler yaşayan
İnce’den çok konuşulacak harek
CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, bugün Ziraat Bankası TBMM Şubesi'ne g
Muharrem İnce: ''Seçildiğim gü
Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Düzce'deki mitinginde kendisinin Cumhurbaşkan
FETÖ'cünün ByLock savunması şa
Adana'da FETÖ soruşturması kapsamında FETÖ'cünün ByLock savunması şaşırttı.
Sivas'ta On Binler Kent Meydanında Buluştu

Sivas'ta On Binler Kent Meydanında Buluştu

  Bu haber 16 Temmuz 2017, Pazar 02:08:21 eklenmistir.
Sivas'ta On Binler Kent Meydanında Buluştu Hain FETÖ Terör Örgütü'nün 1 yıl önce düzenlediği darbe girişiminin yıl dönümü nedeniyle tüm yurtta olduğu gibi Sivas'ta da geniş katılımlı programlar gerçekleştirildi.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gün boyu düzenlenen etkinliklerin ardından ellerindeki Türk bayraklarıyla Tren Garı önünde toplananlar, İnönü Bulvarı üzerinden yürüyüşe geçti. Kortejin önünde, Sivas Belediyesi Mehter Takımı ve atlı birlikler yer aldı. "Şehitler ölmez vatan bölünmez”, ”Ya Allah bismillah Allahuekber" sloganları atan vatandaşlar, törenin yapılacağı kent meydanına kadar yürüdü. Vali Gül ve beraberindekiler bakır rölyeften 15 Temmuz'da hayatını kaybedenlerin isimlerinin ay yıldız şeklinde hazırlanmış tablolarını taşıdı.

Akşam saatlerinden itibaren kent meydanı trafiğe kapatılırken, on binlerce kişi de kent meydanında toplandı. Vali Gül ve il protokolü ilk olarak Valilik balkonundan meydanda toplanan kalabalığı selamladı. Ardından alana kurulan dev ekran vasıtası ile Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul'da 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ndeki etkinlikle yaptığı konuşma izlendi.

 

Daha sonra söz alan Vali Gül, Türkiye'nin en karanlık ve en uzun gecesini aydınlık bir sabaha dönüştürmesinin ardından bir yıl geçtiğini belirterek, "Bugün burada bir araya gelebiliyorsak, bunu 250 kahraman şehidimiz 2 bin 193 kahraman gazimize ve büyük Türk milletine borçluyuz. Vatan sizlere minnettar. 15 Temmuz bu milletin düşmana kıyameti gösterdiği gündür. 15 Temmuz çılgın Türklerin tankları ezdiği gündür. 15 Temmuz bir işgal hareketine milletin çıplak elleriyle silahları erittiği gündür. 15 Temmuz dünya devletlerine bir millet nasıl olur, bir vatan bir devlet nasıl korunur bunun en güzel örneğini verdiği gündür. “Korkma” diye başlayan istiklal marşımızın her satırı o gece tekrar yazıldı. O gece Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla milyonlar millet olarak bayrağa, devlete, vatana sahip çıkmanın ne olduğunu bir kez daha gösterdi. Kuruluş mücadelesinin nasıl yapıldığını bir kez daha gösterdik. 15 Temmuz ihanetin en şiddetli yaşandığı ve destanların en güzel yazıldığı bir gün olarak tarihimizdeki yerini aldı. 15 Temmuz'u sizler destanlaştırdınız. 15 Temmuz'u Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde bütün millet destanlaştırdı. Allah bu millete bir daha 15 Temmuzlar yaşatmasın. Allah bu milletin içinden bir daha FETÖ'cüler çıkartmasın. Bu millet 1071'den beri şehit veriyor ve kanlarıyla vatan yapıyor. Sizlere minnettarız. Bu millete hizmetkar olmaktan gurur duyuyoruz. 15 Temmuz ruhuna sahip olmak kolay kolay hiçbir millete nasip olmaz. Bir kez daha şehitlerimizi rahmetle anıyoruz." dedi.

 

Saat 00.13'te ise ilimizdeki tüm camilerde eşzamanlı olarak selalar okunmaya başladı. Cami ve minarelerin ışıkları sabah namazına kadar açık tutuldu.

 

Meydandaki program sabahın ilk ışıklarına kadar devam edecek.

 

 ETÄ°KETLER : ,
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us twitterTwitter
YORUM YAPIN SOZ SIZDE!


Adiniz :
Baslik :
Yorumunuz :
 
 
Tüm Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri Için Tiklayiniz.
 
Türkiye geneli yol durumu hakkinda güncel bilgiler
 
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİNDEKİ FETÖ ZULMÜ ÜLKE TV GÜNDEMİNDE…
“CUMHURİYET ÜNİVERSİTE REKTÖRÜNÜN DERHAL İSTİFA ETMESİ LAZIM”
ÜNİVERSİTE KREŞİNDE ŞOKE EDEN GÖRÜNTÜLER
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ GERİLEMEYE DEVAM EDİYOR!
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ ARAÇSIZ KALDI!..
AHAT TÜRKMENOĞLU SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF.DR. İLYAS DÖKMETAŞ'A VERDİ VERİŞTİRDİ...
[ Tümünü Göster ]
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
© Copyright Gazi SOFT Haber Yazılimı V1.0.5
Her hakki saklıdır.
Bu Site haber scripti Sistemi kullanilarak Gazi Soft Tarafindan Hazirlanmistir.