Egemen Gazetesi Gerçeklerin Sesi
METİN KÜLÜNK: “HER ŞEY VAKTİND
70 Âlim’in katılımı ile gerçekleşen ve Sivas Arifan Külliyesi'nde düzenlenen An
HASTALARIN TELEFONLARINI ÇALAN
Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi´nde yaşana
REKTÖR DANIŞMANININ KARDEŞİ AK
Yalova Revizyon Gazetesi’nin haberine göre, Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Alim
Fetö Operasyonunda 8 Gözaltı
2 ilde düzenlenen FETÖ/PDY operasyonunda 8 şüpheli gözaltına alındı.
İl Başkanı Bulut'tan Camide Si
Büyük Birlik Partisi (BBP) Sivas İl Başkanı Uğur Bulut camide siyaset yapan vaiz
REKTÖR YILDIZ, BAŞÖRTÜLÜ ÖĞRENCİSİNE İÇKİ ALDIRAN HOCA’YA İDARİ GÖREV VERDİ…

REKTÖR YILDIZ, BAŞÖRTÜLÜ ÖĞRENCİSİNE İÇKİ ALDIRAN HOCA’YA İDARİ GÖREV VERDİ…

  Bu haber 26 Haziran 2017, Pazartesi 10:54:45 eklenmistir.
REKTÖR YILDIZ, BAŞÖRTÜLÜ ÖĞRENCİSİNE İÇKİ ALDIRAN HOCA’YA İDARİ GÖREV VERDİ… Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Alim Yıldız başörtülü öğrencisine içki aldıran öğretim üyesini dekan yardımcısı atadı.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

 

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Alim Yıldız tarafından 2011 yılında ortaya çıkan yaygın basın ve kamuoyunda büyük imfiale neden olan başörtülü öğrencisine içki aldıran Öğretim Görevlisi Gökhan Eken’i idareci olarak atadığı ortaya çıktı.

 

Geçmiş yıllarda kamuoyunda büyük bir infiale neden olan olay 2011 yılında ortaya çıkmıştı.

 

Bugün ise, Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Alim Yıldız öğrencisine içki aldırmakla gündeme gelen Gökhan Eken’i Güzel Sanatlar Fakültesine Dekan yardımcı olarak atadı.

 

Bugünlerde akraba, eş, dost atamaları ve lojman tahsisleri ile gündeme gelen Rektör Alim Yıldız’ın ortaya çıkan bu ataması ile bardağı taşıran son damla olduğu kamuoyu tarafından yüksek sesle ifade ediliyor. Kamuoyu artık devletin yetkili organları ve özellikle Cumhurbaşkan Recep Tayyip Erdoğan tarafından biran önce Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Yönetimi hakkında gereğinin yerine getirilmesini arzu ediyor, bekliyor.

 

O GÜNLERDE NELER YAŞANMIŞTI TEKRAR HATIRLAYALIM

 

Sivas'ta öğretim üyesi, birasını başörtülü öğrencisine aldırdı! Bir otobüs dolusu insan da dalga geçti!

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nde bir öğretim üyesinin, başörtülü öğrencisine bira aldırması tepkilere sebep olmuştu.        

Görüntülerde başörtülü öğrencinin bu durumdan rahatsız olduğu, Resim Bölümü Öğretim Üyesi Gökhan Eken'in ise öğrencisine, "Vücudum titriyor falan demeyeceksin. Aldın, yüzün gülecek, afiyet olsun diyeceksin." şeklinde çıkıştığı anlaşılıyor.    


2008 yılında yaşanan ve "Böyle hoca olur mu?" dedirten olayda yer alan Öğretim Üyesi Gökhan Eken'in, halen aynı fakültede görev yaptığı öğrenildi. Olayla ilgili herhangi bir şikayet olmaması nedeniyle öğretim üyesi hakkında hukuki ya da idari bir işlem yapılmadığı belirtildi. İlk olarak İnternet Gazeteciler Derneği tarafından ortaya çıkılan ve haberleştirilen olay YouTube'da yayınlanan ve bir öğrenci tarafından cep telefonuyla kayda alındığı tahmin edilen videoda, başörtülü bayan öğrenci çantasından para çıkarırken, minibüstekiler "hadi hadi" diye, arkadaşlarından bira almasını istiyor. Bayanın çekingen davranışları karşısında minibüstekiler, gülerek ve "hadi hadi" diyerek tempo tutuyor. Büfeye girmeyen öğrenci, işyeri çalışanının siyah bir poşet içinde getirdiği biraları alarak minibüse biniyor. Başörtülü öğrencinin poşeti parmaklarının ucuyla tutuyor olması rahatsızlığını gösterirken, diğer taraftan arkadaşlarına bir şey ispat etmek istercesine gülümsemeye çalışması da dikkat çekiyor. Gülüşmeler arasında başörtülü öğrencinin ilk sözleri, "Vücudum titriyor." oluyor. Bunun üzerine Öğretim Üyesi Gökhan Eken olduğu iddia edilen kişi, "Vücudum titriyor falan demeyeceksin. Aldın, yüzün gülecek, afiyet olsun diyeceksin ki içtiğimi, yuttuğumu bileyim" diye karşılık veriyor.

O günlerde Sivas Cumhuriyet Üniversitesi yönetimi, başörtülü öğrencisine bira aldıran öğretim görevlisiyle ilgili haberler üzerine harekete geçti.

Öğretim görevlisi hakkında soruşturma açılacağı belirtildi. Olayın takipçisi olacaklarını vurgulayan Rektör Yardımcısı Recep Toparlı, görüntüleri ve gazete haberlerini üniversitenin hukuk müşavirine inceleteceklerini vurguladı. İldeki STK temsilcileri de olayı kınadı. Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim görevlisi Gökhan Eken'in 2008 yılında bir gezi sırasında başörtülü öğrenciye içki aldırdığı ve öğrenciyle alay ettiği önceki gün internete düşen görüntülerle ortaya çıkmıştı.

Gazetelerde yer alan haberler üzerine CÜ Rektör Yardımcısı Recep Toparlı, olayın takipçisi olacaklarını açıkladı. Görüntüleri ve gazete haberlerini üniversitenin hukuk müşavirine inceleteceklerini belirten Toparlı, haberlerin ihbar kabul edilmesi halinde öğretim görevlisi hakkında pazartesi günü soruşturma açacaklarını söyledi. Öğretim üyesi ve başörtülü öğrenci arasında yaşanan içki aldırma olayını kesinlikle onaylamadıklarını vurgulayan Toparlı, "Hadise 2008 yılında Kapadokya gezisi sırasında yaşanmış. Rektörümüz İlyas Dökmetaş'tan önceki bir dönem. Kişisel olarak olayı onaylamıyorum. Şayet haberler ihbar kabul edilebiliyorsa öğretim görevlisi hakkında gerekli soruşturmayı başlatacağız." dedi.

Görüntülerde dinin kutsalıyla alay edildiğini belirten Mazlum-Der Sivas Temsilcisi Mehmet Sevim de, inançlarına aykırı olan bir fiilin öğrencilere yaptırıldığının görüldüğünü söyledi. Bu olayın insan haklarına aykırı olduğunu ifade eden Sevim, "Bu vahim olay, öğretim üyesi ve öğrenci ilişkisine kötü bir örnek. Bunu yapan öğretim görevlisi, orada durmamalı." dedi. İnsanların çocuklarını eğitim kurumlarına ilim öğrenmesi için gönderdiğini ifade eden Memur-Sen Sivas İl Temsilcisi Ömer Anlı ise olayı kınadıklarını açıkladı.

O günlerde Rektör Yardımcısı olan Recep Toparlı bugün ise Rektör danışmanı olarak görev yapmaktadır. Anlaşılıyor ki, o günlerde kamuoyunda büyük imfiale neden olan bu skandalı başta Recep Toparlı ve birçok öğretim üyesi çabuk unutmuştur.ETÄ°KETLER : ,
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us twitterTwitter
YORUM YAPIN SOZ SIZDE!
hakkı
köküne bakın
bu herifin rezaletini 2011 de cemaatci hüseyin akkaya ve recep toparlı kapatmadımı. araştırın acaba amcası cemaatin önde gelenlerinden olduğu için mi?
rektör artık hattını aştı
yeter be
yeğenleri doldur onlara makam lojman para pul sağla. din düşmanlarına da makam dağıt. fetölerden adam bulamayınca bunu atadın galiba hesap ver rektör diyeeeeeee


Adiniz :
Baslik :
Yorumunuz :
 
 
Tüm Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri Için Tiklayiniz.
 
Türkiye geneli yol durumu hakkinda güncel bilgiler
 
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ GERİLEMEYE DEVAM EDİYOR!
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ ARAÇSIZ KALDI!..
AHAT TÜRKMENOĞLU SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF.DR. İLYAS DÖKMETAŞ'A VERDİ VERİŞTİRDİ...
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ SİVAS'IN GERİLEMESİNİNDE ÖNEMLİ PAY SAHİBİ Mİ OLMUŞ ?
C.Ü. Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümünün Alkollü Gezisi
[ Tümünü Göster ]
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
© Copyright Gazi SOFT Haber Yazılimı V1.0.5
Her hakki saklıdır.
Bu Site haber scripti Sistemi kullanilarak Gazi Soft Tarafindan Hazirlanmistir.