Egemen Gazetesi Gerçeklerin Sesi
METİN KÜLÜNK: “HER ŞEY VAKTİND
70 Âlim’in katılımı ile gerçekleşen ve Sivas Arifan Külliyesi'nde düzenlenen An
HASTALARIN TELEFONLARINI ÇALAN
Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi´nde yaşana
REKTÖR DANIŞMANININ KARDEŞİ AK
Yalova Revizyon Gazetesi’nin haberine göre, Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Alim
Fetö Operasyonunda 8 Gözaltı
2 ilde düzenlenen FETÖ/PDY operasyonunda 8 şüpheli gözaltına alındı.
İl Başkanı Bulut'tan Camide Si
Büyük Birlik Partisi (BBP) Sivas İl Başkanı Uğur Bulut camide siyaset yapan vaiz
REKTÖRÜN YEĞENE LOJMAN KIYAĞI ORTAYA ÇIKTI…

REKTÖRÜN YEĞENE LOJMAN KIYAĞI ORTAYA ÇIKTI…

  Bu haber 13 Haziran 2017, SALI 16:57:35 eklenmistir.
REKTÖRÜN YEĞENE LOJMAN KIYAĞI ORTAYA ÇIKTI… Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü İlahiyatçı Alim Yıldız görevinin başına geçer geçmez yeğenlerini akrabalarını, eş dost ve yakınlarını göreve getirdiği ortaya çıkmaya başladı.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yeğenlerinin üniversitede önemli konumlara getirdiği öğrenilen Alim Yıldız’ın bu etik dışı olayların kamuoyunda duyulmasının ardında atamalara yoğun tepki geldi.

Sosyal medya üzerinden çok sayıda kişi atamaya tepki gösterirken, Sivas’ta siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları da sosyal medya üzerinden atamaların etik olmadığını öne sürerek tepkilerini dile getirdi.

REKTÖRÜN YEĞENLERİNE KIYAĞI BİTMEK BİLMİYOR…

Bugün ise, Cumhuriyet Üniversitesi Öğretim Üyeleri tarafından edinilen bilgilere göre, Rektör Alim Yıldız tarafından Sosyal Bilimler Enstitüsü sekreterliğine atanan yeğeni olduğu öne sürülen Zafer Yıldız’a lojman tahsis edildiği öğrenildi.

İmzacı akademisyenlerden olan ve kamu görevinden ihraç edilen Yrd.Doç.Dr.Sebahat Demirel Akkaya tarafından boşaltılan lojmana Zafer Yıldız’ın taşındığı bildirildi.

Tepkilerini dile getiren öğretim üyeleri tüm bu konuların Kamu Görevlileri Etik Kurulu Başkanlığına intikal etmeden önce, Milli Eğitim Bakanımızın veya YÖK Başkanlığı tarafından çözümlenmesinde yarar bulunduğunu ifade ediyorlar.

PEKİ ETİK YÖNETMELİĞİ NE DİYOR?

Başbakanlık tarafından yürürlüğe konulan “Kamu Görevlileri Etik Davranış İlkeleri İle Başvuru Usul Ve Esasları Hakkında Yönetmelik”e göre, yöneticilerin çıkar çatışması doğuracak uygulamalardan kaçınması gerekmektedir. İlgili madde şu şekildedir:

“Çıkar çatışmasından kaçınma Madde 13 Çıkar çatışması; kamu görevlilerinin görevlerini tarafsız ve objektif şekilde icra etmelerini etkileyen ya da etkiliyormuş gibi gözüken ve kendilerine, yakınlarına, arkadaşlarına ya da ilişkide bulunduğu kişi ya da kuruluşlara sağlanan her türlü menfaati ve onlarla ilgili mali ya da diğer yükümlülükleri ve benzeri şahsi çıkarlara sahip olmaları halini ifade eder. 

Kamu görevlileri, çıkar çatışmasında şahsi sorumluluğa sahiptir ve çıkar çatışmasının doğabileceği durumu genellikle şahsen bilen kişiler oldukları için, herhangi bir potansiyel ya da gerçek çıkar çatışması konusunda dikkatli davranır, çıkar çatışmasından kaçınmak için gerekli adımları atar, çıkar çatışmasının farkına varır varmaz durumu üstlerine bildirir ve çıkar çatışması kapsamına giren menfaatlerden kendilerini uzak tutarlar.ETÄ°KETLER : ,
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us twitterTwitter
YORUM YAPIN SOZ SIZDE!

şükür
Müslüman ailenin çocuğu olarak dünyaya geldiğim için Allahıma ne kadar şükür etsem azdır. Gayri müslim olsam bunları görsem vallahi islamiyeti seçmezdim. Yanına getirdikleri özel kalemi- koruması protokol müdürü vb adamlardaki saltanatı örmeyesin yeme içme hat safada kuruyemişler atomlar içecekler daha neler neler.İlahiyatçı rektör atanınca sol görüş bitti dedik ama onları arar olduk. İsrafın hatti hesabı yok. rektör o peşinde dolanan gece yarıları 2 de 3 de sivasta cirit atan tekerinin değmediği sokak olmayan o beyaz taksinin mahşer günü hesabını nasıl vereceğini düşünmeli Haa ben ilahiyatçıyım orda da bir torpil bulurum diyorsa yanılıyor her şeyde rektörün adının kullanılarak en alt tabakadan en üst tabakaya kadar üniversitenin imkanlarını kullanan kullanana Acaba bunlardan haberi yok mu dışardan birinin haberi oluyorsa rektörün haberinin olmamasının imkanı yoktur. Dışardan atadığı idareciler kendi tasarrufu ile mi yoksa siyasi baskı ile mi oldu bir türlü anlayamadık. Kendi tasarrufu ile oldu diyecem ya bir kimse kendi kendinin kuyusunu kazmaz. Heee daha seçim yok ben günümü gün edim diyorsa Allahın hesabı daha farklı olur diyecem ama ilahiyatçıya bunu hatırlatmak çok mantıklı gelmiyor. Akaryakıt giderinin iki üç kata çıktığı söyleniyor. Rektör hoca ve ekibine acizane bir tavsiyem olacak. Televizyonda özellikle ramazanda yayınlanan "HAZİRETİ ÖMERİN ADALETİ" adlı filmi izlemeden makamına geçmesin ayrıca vaaz verirken "YİYİNİZ İÇİNİZ AMA İSRAF ETMEYİNİZ" diye başlarsınız ama israfı gördüğümüz kadarı ile sizden çok yapan görmedik. Hani şöyle bir tabir vardır ya "HOCANIN DEDİĞİNİ YAP YAPTIĞINI YAPMA" yoksa sizde mi böyle düşünüyorsunuz. Allhım hidayet versin. olmuyorsa ıslah etsin demekten başka bir şey elimizden gelmiyor.
Hakan Bilge
yeğen doktorası
bu zafer seneye işletme bölümüne öğretim üyesi olarak gelmeye çalışıyor. jet hızı ile yeterlilik ve ders dönemi geçti. danışmanına ve kendine dikkat.


Adiniz :
Baslik :
Yorumunuz :
 
 
Tüm Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri Için Tiklayiniz.
 
Türkiye geneli yol durumu hakkinda güncel bilgiler
 
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ GERİLEMEYE DEVAM EDİYOR!
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ ARAÇSIZ KALDI!..
AHAT TÜRKMENOĞLU SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF.DR. İLYAS DÖKMETAŞ'A VERDİ VERİŞTİRDİ...
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ SİVAS'IN GERİLEMESİNİNDE ÖNEMLİ PAY SAHİBİ Mİ OLMUŞ ?
C.Ü. Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümünün Alkollü Gezisi
[ Tümünü Göster ]
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
© Copyright Gazi SOFT Haber Yazılimı V1.0.5
Her hakki saklıdır.
Bu Site haber scripti Sistemi kullanilarak Gazi Soft Tarafindan Hazirlanmistir.