Egemen Gazetesi Gerçeklerin Sesi
Erdoğan, TBMM'de farklı partil
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın, "Parlamentoda 300'ün altında kalırsak koalisyon
Akşener: "Bize FETÖ'cü dendiği
İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, SÖZCÜ'ye konuştu.
İnce: "Her partiden insanı Bak
'Zımba gibi bir ekip' kurduğunu ve seçilmesi halinde her partiden insanı Bakanla
Meydandan 3 milyon, sosyal med
CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin İzmir'deki mitingini milyonlar tak
Akşener'in mitinginde elektriğ
24 Haziran seçimlerine İstanbul mitinglerityle devam eden İYİ Parti Genel Başkan
Bakan Soylu: "Adım Adım İstediğimiz Noktaya Kavuşacağız"

Bakan Soylu: "Adım Adım İstediğimiz Noktaya Kavuşacağız"

  Bu haber 08 Haziran 2017, Persembe 16:15:38 eklenmistir.
Bakan Soylu: İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sivas'ta 135'inci Dönem Kaçakçılık İstihbarat Koordinasyon Kurulu Toplantısı'na katıldı.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İçişleri Bakanı Süleyman SoyluSivas'ta 135'inci Dönem Kaçakçılık İstihbarat Koordinasyon Kurulu Toplantısı'na katıldı. Basına kapalı olarak kentteki bir otelde gerçekleştirilen toplantının ardından Bakan Soylu, gazetecilere açıklamada bulundu. Başta uyuşturucu olmak üzere kaçakçılığın doğrudan terörle ilişkili olduğunu belirten Soylu, şunları söyledi:  

"Terörü besleyen bir hadisedir ve terörün mütemmim gücüdür. Hem teröre finansman sağlamaktadır, hem de terörün yaptığı gibi gençleri hedef almaktadır. Hem de terörün sürdürülebilirliğini sağlamaktadır. Dağlarda, mağaralarda operasyonlar sırasında uyuşturucular ele geçirilmektedir. Bunlar sadece ticaret için orada değildir. Bu maddeler o insanları katliam yapabilecek bir anlayışa getirmek, onları birebir canlı bombaya dönüştürmek için kullanılmaktadır. Yani hem parasıyla satıyorlar, hem kullanıyorlar, hem de onların aracılığıyla teröriste silah ve mühimmat alıyorlar. ve düşünmeyen, saldıran, beline bomba sarıp patlatan canavarlar oluşturuyorlar. ve bu yüzden Türkiye, uyuşturucu ve kaçakçılık meselesine teröre verdiği önemi vermektedir. Devletimiz uyuşturucu konusunda bugün tam bir teyakkuz halindedir. Arkadaşlarıma söylediğim açık ve nettir. Dağdaki eli silahlı terörist bizim için neyse okul önünde uyuşturucu hap satan torbacı da bizim için aynıdır ve muamele de aynıdır. Bu muameleyi yapmakta bizim hem vatandaşlık görevimizdir, hem de devletin bize yüklediği bir görevdir." 

"9 AYDA, 23 BİN 150 UYUŞTURUCU OPERASYONU YAPILDI"

Uyuşturucu ile mücadele noktasında elde edilen verileri açıklayan Bakan Soylu şu bilgileri aktardı:  

"Son 9 ayda 81 ilde 23 bin 150 uyuşturucu operasyonu yapılmıştır. Bu önemli bir rakamdır. 37 bin 991 kişi gözaltına alınmış ve bunlardan da 7 bin 652 kişi tutuklanmıştır. Bu operasyonlarda ele geçirilen uyuşturucunun piyasaya değeri 1.66 milyar Türk Lirası'dır. 2017'nin birinci dönemi dediğimiz ilk 4 ayda geçen yıla kıyasla yakalanan eroin yüzde 54, esrar yüzde 288, afyon yüzde 209, bonzai yüzde 32, metamfetamin yüzde 157, ecstasy 55 oranında artış göstermiştir. Esrar ve eroin gibi maddelerin yakalanmasında yüzde 134, sentetik hap ve ham maddelerin yakalanmasında da yüzde 79 oranında artışlar gerçekleşmiştir.

4 AYDA 16 BİN 584 KAÇAK YAKALANDI 

Aynı dönem için göçmen kaçakçılığında, olay sayısı açısından yüzde 28 azalma görülürken, yakalanan göçmen sayısında da yüzde 71 azalma görülmüştür. 2017'nin ilk 4 ayında yakalanan kaçak göçmen sayısı 16 bin 586, yakalanan organizatör sayısı da bin 240 olmuştur. ve bu organizatörlerin büyük bir bölümünün tutuklandığını ifade etmek istiyorum. ve yüksek para cezaları kesiyoruz."

"SORUMLULUĞU BİZDE, ACIMAYACAKSINIZ"

Türkiye'nin başına uyuşturucu belasının sarılmak istendiğini belirten Bakan Soylu, şunları söyledi:  

"Çaresizlik bizim toplumumuzun karşı karşıya kalacağı en son şeydir. Bizim ne dinimize uyuyor, ne milletimize uyuyor, ne medeniyetimeze uyuyor. Bu dünyanın başımıza sarmak istediği bir beladır ve ifade etmek istiyorum ki, zihnine ve bedenine terörizmdir. Bu kadar açık ve nettir. Sadece bölücü örgütlerin terörizmi, sadece FETÖ'nün terörizmi, sadece DEAŞ'ın terörizmi, sadece PKK'nın, DHKP-C'nin terörizmi yoktur. İşte bununda terörizmi var ve bunu hep beraber yaşıyoruz. Burada özellikle yaz dönemini uyuşturucuyla mücadele dönemi olarak geçirmeliyiz. Okullar açılmadan 1 ay önceden itibaren bütün stratejimizi net bir şekilde ortaya koymalıyız. Yani okul başladığından itibaren düğmeye basacağız. Okulların çevresinde bir tek uyuşturucu satıcısı, serkeş, berduş ve çocuklarımıza musallat olan kimseyi görmek istemiyoruz. Gençlerimizin yarına ailelerimizin bütünlüğü içinde ulaşmasını sağlayabilecek adımları ortaya koyacağız. Benim güvenlik kuvvetlerine buradaki talimatım ve söylediğim her zaman net ve açıktır. Uyuşturucu satıcısını gördüğünüz yerde acımayacaksınız. Sorumluluğu bizim üzerimizdedir. Bu kadar basit. Acımayacaksınız." 

"KARGO KAÇAKÇILIĞININ ÖNÜNE GEÇECEĞİZ"

Rutin uygulamalarla uyuşturucudan ve kaçakçılıktan kurtulamayacaklarını belirten Soylu, konuşmasını şöyle tamamladı:  

"Rutin bizim en büyük düşmanımızdır. Bu kadar açık ve net. Rutinle beraber bu işler çözülmez ve bitmez. Yani normal uğraşlarla, normal mücadelelerle bu işler bitmez. Uyuşturucu dağıtımıyla ilgili önemli bir konu olan kargo yoluyla kaçakçılığın önüne geçmek için tedbirler alıyoruz. Bu toplantıda arkadaşlarımız bunu da değerlendirdiler. Şeytanın aklına gelmeyen yöntemler maalesef uyuşturucuyu doğrudan kargoya veriyorlar ve haliyle kargo firmasında da bir polis denetimi olmadığı için uyuşturucuları bu şekilde yerlerine ulaştırmaya çalışıyorlar. Bu amaçla kargo dağıtım şirketlerinin bölge merkezlerine, hava yolu şirketlerinin kargo merkezlerine gerek x-ray cihazı konulması gerekse Ulaştırma Bakanlığı'mız ile yapmış olduğumuz ve önümüzdeki günlerde gerçekleştireceğimiz kanun ve düzenlemelerinde bu konularda önemli tedbirler alabileceğini ve sonuçları bize ulaştırabileceğini düşünüyoruz."ETÄ°KETLER : ,
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us twitterTwitter
YORUM YAPIN SOZ SIZDE!


Adiniz :
Baslik :
Yorumunuz :
 
 
Tüm Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri Için Tiklayiniz.
 
Türkiye geneli yol durumu hakkinda güncel bilgiler
 
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİNDEKİ FETÖ ZULMÜ ÜLKE TV GÜNDEMİNDE…
“CUMHURİYET ÜNİVERSİTE REKTÖRÜNÜN DERHAL İSTİFA ETMESİ LAZIM”
ÜNİVERSİTE KREŞİNDE ŞOKE EDEN GÖRÜNTÜLER
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ GERİLEMEYE DEVAM EDİYOR!
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ ARAÇSIZ KALDI!..
AHAT TÜRKMENOĞLU SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF.DR. İLYAS DÖKMETAŞ'A VERDİ VERİŞTİRDİ...
[ Tümünü Göster ]
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
© Copyright Gazi SOFT Haber Yazılimı V1.0.5
Her hakki saklıdır.
Bu Site haber scripti Sistemi kullanilarak Gazi Soft Tarafindan Hazirlanmistir.