Egemen Gazetesi Gerçeklerin Sesi
SİVAS VALİLİĞİNDEN ÜNİVERSİTEY
Cumhuriyet Üniversitesi kampüsü içerisinde üniversite Vakfı okullarına bağlı faa
CHP'li Kesici: "Türkiye’nin dü
CHP İstanbul Milletvekili İlhan Kesici, CNNTÜRK televizyonunda katıldığı program
FETÖ'ye yapılan operasyonda 2
Sivas merkezli 17 ildeki operasyon kapsamında adliyeye sevk edilen 5 şüpheliden
C.Ü.MEZUNU DİPLOMALI HURDACINI
ürkiye’de gerçek işsiz sayısı 6 milyon 611. İyi bir gelecek hayali kuran yaklaşı
FETÖ'nün TSK yapılanmasına yön
Sivas merkezli 17 ilde, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ
Bakan Yılmaz: "Yeni Türkiye'nin inşasında birlikte çalışacağız"

Bakan Yılmaz: "Yeni Türkiye'nin inşasında birlikte çalışacağız"

  Bu haber 17 Nisan 2017, Pazartesi 04:58:16 eklenmistir.
Bakan Yılmaz: Artık gerginlikleri geride bırakacağız, bundan sonra inşallah hep beraber yeni Türkiye'nin inşasında birlikte çalışacağız. Bu sürecin kaybedeni olmamıştır, kazananı Türk milleti ve demokrasimizdir

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "Artık gerginlikleri geride bırakacağız, bundan sonra inşallah hep beraber yeni Türkiye'nin inşasında birlikte çalışacağız. Bu sürecin kaybedeni olmamıştır, kazananı Türk milleti ve demokrasimizdir." dedi.

Yılmaz, halk oylamasının kesin olmayan sonuçlarının açıklanmasının ardından AK Parti Sivas İl Başkanlığında basın mensuplarına yaptığı açıklamada, aziz milletin kendisine sunulan anayasa değişikliklerinin Türkiye'nin menfaatine olacağına, Türkiye'nin önündeki engelleri kaldıracağına ve Türkiye'yi aydınlık günlere kavuşturacağına inandığını belirtti.

Halkın "evet" tercihine bulunarak Türkiye'nin önünü açtığını dile getiren Yılmaz, "Sayın Başbakanımızın söylediği gibi 'Bu sürecin kaybedeni yoktur, kazananı Türk milletidir. Evetiyle hayırıyla kazanan Türk demokrasisi olmuştur'. Bu sonucu ortaya çıkaran aziz milletimize çok teşekkür ediyoruz. Bir Sivas milletvekili olarak da yüzde 71'in üzerindeki bir oyla bu anayasa değişikliğine güvendiğini ispat eden Sivaslı hemşehrilerime de sonsuz teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Yılmaz, hiç kimsenin kaybetmediğini vurgulayarak şunları kaydetti:

"80 milyon, hiç ayrı gayrı olmadan bu ülkenin nimetlerini artırmak konusunda beraber çalışacağız ve yine külfetlerini de adaletli bir şekilde hep beraber birlikte üstleneceğiz. Hep beraber Türkiye'yi 21. yüzyıla taşıyacağız. 'İki günü birbirine eşit olan ziyandadır' düşüncesi içerisinde de aldığımız Türkiye'den daha iyi bir Türkiye'yi evlatlarımıza teslim edeceğiz, bırakacağız. Bu sonuç Türkiye'yi çağdaş uygarlık seviyesinin üzerine çıkarmak için istikrarlı hükümetlere fırsat tanıyacaktır. İstikrarlı hükümetlerle de Türkiye kazanacaktır. Bu halk oylamasına başlarken söylediğimiz bir husus vardı; 'Bundan sonra kim bu ülkeyi yönetmek istiyorsa mutlaka ama mutlaka toplumun tamamını kucaklaması lazım. Yüzde 50'nin üzerinde oy alabilmek için bunu yapabilmek şart. Dolayısıyla da Türkiye bir uzlaşma iklimine girecektir.' dedik. Bugün aldığımız sonuç da Türkiye'nin bir uzlaşmaya ihtiyacı olduğunu, artık bundan sonra hiç kimsenin ötekileştirici, kırıcı, başkasını tahkir edici dili kesinlikle kullanmayacağını göstermiştir. Bundan sonra barış dilini, Yunus'un, Mevlana'nın, Hacı Bektaşı Veli'nin dilini kullanarak 80 milyonla ortak değerinin her bir vatandaşımızın değerinin kendi değeri olduğunu bilerek davranacaktır. Bundan Türkiye kazanacaktır. Artık gerginlikleri geride bırakacağız, bundan sonra inşallah hep beraber yeni Türkiye'nin inşasında birlikte çalışacağız. Bu sürecin kaybedeni olmamıştır, kazananı Türk milleti ve demokrasimizdir. Herkese sonsuz teşekkür ediyoruz.ETÄ°KETLER : ,
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us twitterTwitter
YORUM YAPIN SOZ SIZDE!


Adiniz :
Baslik :
Yorumunuz :
 
 
Tüm Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri Için Tiklayiniz.
 
Türkiye geneli yol durumu hakkinda güncel bilgiler
 
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİNDEKİ FETÖ ZULMÜ ÜLKE TV GÜNDEMİNDE…
“CUMHURİYET ÜNİVERSİTE REKTÖRÜNÜN DERHAL İSTİFA ETMESİ LAZIM”
ÜNİVERSİTE KREŞİNDE ŞOKE EDEN GÖRÜNTÜLER
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ GERİLEMEYE DEVAM EDİYOR!
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ ARAÇSIZ KALDI!..
AHAT TÜRKMENOĞLU SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF.DR. İLYAS DÖKMETAŞ'A VERDİ VERİŞTİRDİ...
[ Tümünü Göster ]
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
© Copyright Gazi SOFT Haber Yazılimı V1.0.5
Her hakki saklıdır.
Bu Site haber scripti Sistemi kullanilarak Gazi Soft Tarafindan Hazirlanmistir.