Egemen Gazetesi Gerçeklerin Sesi
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİNDE YAZ
Cumhuriyet Üniversitesinde Yönetmeliklere ve mevzuata aykırı uygulamalar olduğun
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENC
Müftülük yasasının Meclis Genel Kurulu’na geleceğinin öğrenilmesinin ardından Cu
"ÜNİVERSİTE YÖNETİMİNİN UYGULA
Birçok olumsuz, kayırmacı uygulama ve icraatlar ile medya aracılıyla kamuoyunun,
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİNİN İSTEĞİ
Sivas'ta 40 yıldır telli çalgı imalatı yapan Mustafa Karaoğlu, bir üniversite öğ
SİVAS TEKNİK ÜNİVERSİTESİ İÇİN
AK Parti Sivas İl Başkanı Avukat Ziya Şahin, Sivas Teknik Üniversitesinin kurulm
YENİ REKTÖR KİM OLACAK?

YENİ REKTÖR KİM OLACAK?

  Bu haber 28 ARALIK 2016, Carsamba 11:04:35 eklenmistir.
YENİ REKTÖR KİM OLACAK? Mevcut Rektör Hayri Coşkun’un yönetiminde adeta FET֒nün yuvası haline gelen Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ)’de yeni Rektör adaylarının isimleri kulislerde konuşulmaya başlandı.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İzzet Baysal’ın Bolu’ya armağanı ve emaneti olan AİBÜ’ün, illegal yapılanmalardan arınıp, tekrar bilim yuvası haline gelebilmesi için yeni Rektör adaylarının isimleri yavaş yavaş konuşulmaya başlandı.

 

13 YILDIR BOLU'DA

 

Kulislerde konuşulmaya başlayan isimlerin başında AİBÜ Tıp Fakültesi Üroloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ahmet Metin geliyor. 2003 yılında AİBÜ’de Tıp Fakültesi Üroloji Ana Bilim Dalında göreve başlayan Prof. Dr. Metin, 2005-2007 yılları arasında Tıp Fakültesi Dekanlığı görevinde bulunmuştu.

 

ŞANSI YÜKSEK

 

Yeni kararname ile Rektörlük seçimlerinin kaldırılması ve Rektör’ün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından atanacak olması dikkate alındığında Prof. Dr. Ahmet Metin’in şansını artırıyor.

 

AHMET METİN KİMDİR?

 

Ahmet Metin 1956 yılında Ziraat Mühendisi anne ve babanın çocukları olarak Ankara’da dünyaya geldi.  İlk ve orta öğrenimini 1962-1973 yılları arasında  TED Ankara Kolejinde yaptı. 1973-1979 yılları arasında Ankara Tıp Fakültesinde okuyarak tıp doktorluğa adımını attı. 1980-1984 yıllarında GÜTF’de Üroloji asistanlığında bulunan Metin, aynı yıl üroloji uzmanı oldu. 1984-1985 yıllarında İzmit Askeri Hastanesinde Üroloji Uzmanı olarak askerlik görevini yapan Prof. Dr. Ahmet Metin, 1985-1988 yıllarında Ankara Yüksek İhtisas Hastanesinde mecburi hizmet ve başasistanlığı görevini yaptı. 1988-2003 yılları arasında da  TCDD Ankara Hastanesi Üroloji Kliniğinde görev yapan Metin, 1991 yılında Üroloji Ana Bilim Dalı doçenti oldu.

 

2003 yılında Abant İzzet Baysal Üniversitesi Üroloji Ana Bilim Dalında göreve başladı. 2004 tarihinde Üroloji Ana Bilim Dalı  Profesörü oldu. 2005-2007 yıllarında Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığı görevinde bulunan Metin, halen Abant İzzet Baysal Üniversitesi Üroloji Ana Bilim Dalı  Başkanlığı görevini yürütmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır. 

 

Durumun farklı olmadığı ifade edilen FETÖ’nün yuvası haline gelen diğer Üniversitelerde de bu anlamda nasıl bir yol izleneceği ve FETÖ/PDY ile mücadele zaaf gösteren, zayıf kalan FETÖ/PDY üyeliği veya iltisakı olduğu dile getirilen idarecilere, yöneticilere, öğretim üyelerine devletin yetkili mercileri tarafından nasıl bir müdahalede bulunulacağı merak konusu olmaya devam ediyor.ETÄ°KETLER : ,
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us twitterTwitter
YORUM YAPIN SOZ SIZDE!


Adiniz :
Baslik :
Yorumunuz :
 
 
Tüm Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri Için Tiklayiniz.
 
Türkiye geneli yol durumu hakkinda güncel bilgiler
 
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ GERİLEMEYE DEVAM EDİYOR!
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ ARAÇSIZ KALDI!..
AHAT TÜRKMENOĞLU SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF.DR. İLYAS DÖKMETAŞ'A VERDİ VERİŞTİRDİ...
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ SİVAS'IN GERİLEMESİNİNDE ÖNEMLİ PAY SAHİBİ Mİ OLMUŞ ?
[ Tümünü Göster ]
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
© Copyright Gazi SOFT Haber Yazılimı V1.0.5
Her hakki saklıdır.
Bu Site haber scripti Sistemi kullanilarak Gazi Soft Tarafindan Hazirlanmistir.